گروه صنایع معدنی فولاد
 
بخش عمده‌ای از زنجیره تولید لوله در ایران وجود دارد
گروه صنایع معدنی >فولاد - معاون امور توسعه و مهندسی مدیرعامل شرکت نفت ایران با بیان‌که بخش عمده‌ای از زنجیره مورد نیاز در ایران تولید می‌شود گفت: امیدواریم با این روند سایر ضخامت‌های لوله موردنیاز را در ایران تولید شود.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا دهقان امروز در حاشیه بازدید از شرکت لوله‌سازی اهوار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این شرکت لوله مورد نیاز پروژه انتقال نفت خام را تامین می‌کند.

وی با اشاره به ملی بودن پروژه تولید لوله، بیان کرد: روزانه یک میلیون بشکه نفت خام تولیدی میادین غرب کارون از طریق جنوب کشور به بندر جاسک و در ادامه نفتکش‌ها براس صادرات منتقل می‌شود.

معاون امور توسعه و مهندسی مدیرعامل شرکت نفت ایران گفت: محور عمده پروژه تولید لوله خط 42 اینچ یک هزار کیلومتری است. تمام لوله مورد نیاز در ایران توسط کارخانه لوله‌سازی اهواز و دو کارخانه دیگر تولید می‌شود.

وی با اشاره اینکه لوله‌ها نیازمند ورق‌ هستند و بخشی از ورق موردنیاز را سعی کردیم در ایران تولید کنیم، خاطرنشان کرد: تمامی این ورق‌ها قابل تولید نیستند و در راستای سیاست‌گذاری‌های وزارت نفت مبنی بر حداکثرسازی تولید داخل، شرکت ملی نفت ایران تفاهم‌نامه سه جانبه با فولاد مبارکه اصفهان، اکسین صنعت و لوله‌سازی اهواز را داشته است.

دهقان با بیان این‌که زنجیره کاملی از تولید شمش، ورق و لوله را سه کارخانه توسط همدیگر انجام می‌دهند، ادامه داد: در کنار این شرکت‌ها برای به نتیجه رسیدن آزمایش‌ها بودیم و نسبت به شش ماه قبل شاهد ارتقای کیفی هستیم.

معاون امور توسعه و مهندسی مدیرعامل شرکت نفت ایران اظهار کرد: کارخانه اکسین صنعت ورق با نزدیک به 20 هزار تن در حال تولید است و بیانگر برخورداری از کیفیت و امتیاز موردنیاز است.

وی با بیان‌که بخش عمده‌ای از زنجیره مورد نیاز در ایران تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: امیدواریم با این روند سایر ضخامت‌های لوله موردنیاز را در ایران تولید کرد.

دهقان گفت: حدود 360 هزار تن ورق موردنیاز برای خط لوله و مخازن ذخیره‌سازی است، در فاز اول 10 میلیون بشکه نفت خام در پایان جاسک ظرفیت ذخیره‌سازی است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۱
کد مطلب: 47562
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم