گروه معادن زغال‌سنگ
 
انحصار خرید ذغال‌سنگ کرمان مشکلات زیادی برای این شرکت به وجود آورده است
گروه معادن >زغال‌سنگ - رئیس اتاق بازرگانی کرمان با اشاره به اینکه انحصار خرید محصول ذغالسنگ مشکلات زیادی را برای این شرکت به وجود آورده است گفت: ذغالسنگ نقش مهمی در تامین مواد خام فولاد دارد و باید این ظرفیت در خدمت اقتصاد استان قرار گیرد.
 
به گزارش ماین نیوز، سیدمهدی طبیب‌زاده صبح امروز در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با موضوع بررسی مسائل و مشکلات ذغالسنگ در استان کرمان که با حضور فدائی استاندار کرمان در محل سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان برگزار شد اظهار داشت: بیش از سه هزار نفر در مجموعه ذغالسنگ کرمان مشغول به‌ کار هستند.

وی با بیان اینکه شرکت ذغالسنگ کرمان مصداق کامل یک مدیریت دولتی است عنوان کرد: با توجه به سرانه اشتغال در کشور بیش از 900 میلیارد تومان نیاز است تا اینگونه اشتغالی ایجاد شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان با اشاره به اینکه انحصار خرید محصول ذغالسنگ مشکلات زیادی را برای این شرکت به وجود آورده است بیان کرد: ذغالسنگ نقش مهمی در تامین مواد خام فولاد دارد و باید این ظرفیت در خدمت اقتصاد استان قرار گیرد.

وی با عنوان اینکه 3 هزار و 200 نفر از کارگران ذغالسنگ کرمان با موضوع مشاغل سخت روبه‌رو هستند که بار مالی سنگینی بر شرکت‌های خصوصی ذغالسنگ دارد گفت: به‌همین دلیل بحث بازنشستگی پیش از موعود پیشنهاد می‌شود.

طبیب‌زاده بیان کرد: پیشنهاد می‌شود در مشاغلی مانند معادن که ذاتا سخت و زیان‌آور محسوب می‌شوند چهار درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور کارگران هر ماه به همراه حقوق ماهانه از معدنکار اخذ شده و در سوابق کارگر درج شود.

وی ادامه داد: با این اتفاق هم سازمان تامین اجتماعی دچار بحران مالی نمی‌شود و هم معدنکار ذغالسنگ این هزینه را در قیمت تمام شده هر ماه لحاظ کرده و برنامه‌ریزی مالی و اقتصادی خواهد داشت.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان با اشاره به اینکه با این وضعیت کارگران ذغالسنگ راندمان کاری ندارند تصریح کرد: باید نیروهای تازه نفس وارد معادن استان شود.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۷
کد مطلب: 47559
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم