گروه معادن زغال‌سنگ
 
دبیر انجمن ذغال‌سنگ ایران:
سال گذشته ۴۴۳ هزار تن ذغال‌سنگ از کشور صادر شد
گروه معادن >زغال‌سنگ - دبیر انجمن ذغال‌سنگ ایران با بیان اینکه سال گذشته ۴۴۳ هزار تن ذغال‌سنگ براساس آمار گمرکات صادر شده است گفت: معادن استان کرمان سالانه حدود ۴۰۰ میلیارد تومان حقوق دولتی به کشور پرداخت می‌کنند.
 
به گزارش ماین نیوز، سعید صمدی صبح امروز در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با موضوع بررسی مسائل و مشکلات ذغالسنگ در استان کرمان که با حضور فدائی استاندار کرمان در محل سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان برگزار شد، با اشاره به اینکه ذغالسنگ در ایران به نام کرمان شناخته شده است اظهار داشت: حدود 40 سال ذغالسنگ کرمان فعالیت بسیار خوبی داشت و می‌تواند دوباره رونق پیدا کند.

وی با بیان اینکه سال گذشته 443 هزار تن ذغالسنگ براساس آمار گمرکات صادر شده است گفت: اما دولت امسال به ما گفته که با توجه به تحریم مشکلات تامین ذغال ذوب آهن اصفهان حل شود.

دبیر انجمن ذغالسنگ ایران افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت یک الزامی را برای ذغالسنگی‌ها ایجاد کرده است که در یک قرارداد سه ساله ذغالسنگ ذوب آهن اصفهان تامین شود.

وی با بیان اینکه معادن استان کرمان سالانه حدود 400 میلیارد تومان حقوق دولتی به کشور پرداخت می‌کنند گفت: پیشنهاد می‌شود از این محل بحث 4 درصد حق‌ بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور کارگران ذغالسنگ در این مقطع پرداخت شود.

صمدی با اشاره به اینکه هزینه‌های معادن ذغالسنگ هزینه نقدی است و بلافاصله باید پرداخت شود ادامه داد: از سوی دیگر آن‌طرف ذغال را از معدن به صورت اقساط می‌خرند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۶
کد مطلب: 47555
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم