گروه معادن
 
وقف‌چی:
افزایش هزینه ثبت معادن سرمایه‌گذاران را دلسرد می‌کند
گروه معادن - عضو کمیسیون کشاورزی مجلس می‌گوید هزینه‌های ثبت و صدور مجوز برای بهره‌برداری از معادن نسبت به سال گذشته حدود 10 برابر افزایش پیدا کرده که این امر سرمایه‌گذاران را دلسرد می‌کند.
 
به گزارش ماین نیوز، علی وقف چی عضو کمیسیون کشاورزی،آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت معادن، گفت: معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت هزینه‌های ثبت و صدور مجوز برای بهره‌برداری از معادن را نسبت به سال گذشته حدود 10 برابر افزایش داده است این در حالی است که در سال رونق تولید و در شرایط تحریم باید با برنامه‌ریزی‌‌های مدون از ظرفیت معادن استفاده شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت باید به جای افزایش هزینه‌های صدور مجوز برای بهره‌برداری از معادن، مشوق‌هایی برای حضور سرمایه‌گذاران در نظر گیرد و زمینه حضور بخش خصوصی و افراد متخصص در حوزه معادن را تسهیل کند.
افزایش هزینه ثبت باعث خروج تحصیلکرده‌ها از گردونه بهره‌برداری از معادن می‌شود چراکه این افراد معمولا توان مالی کافی ندارند

افزایش هزینه ثبت باعث خروج تحصیلکرده‌ها از گردونه بهره‌برداری از معادن می‌شود
وی اظهار کرد: افزایش هزینه ثبت باعث خروج تحصیلکرده‌ها از گردونه بهره‌برداری از معادن می‌شود چراکه این افراد معمولا توان مالی کافی ندارند در نتیجه تنها افراد متمول که تخصصی نیز در امور مربوط به معدن ندارند، وارد میدان می‌شوند، این عملکرد باعث ایجاد انحصار می‌شود.

هزینه ثبت و صدور پروانه بهره برداری معادن همانند سال 97 شود
این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت باید به موضوع افزایش هزینه ثبت و صدور پروانه بهره برداری معادن ورود کرده تا هزینه ثبت همانند سال 97 شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: افزایش چند برابری هزینه ثبت معادن، سرمایه‌گذاران را دلسرد می‌کند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۱
کد مطلب: 47534
 
مرجع : فصل تجارت