گروه صنایع معدنی فولاد
 
با اتکا به دانش فنی صنعتگران فولاد
تولید محصولات سرد نوردیده سخت
گروه صنایع معدنی >فولاد - محصولات سرد نوردیده سخت و نیمه سخت در شرکت فولاد مبارکه اصفهان به مرحله تولید آزمایشی رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، کارشناس واحد متالورژی و روش‌های تولید شرکت فولاد مبارکه گفت: با اتکا به دانش فنی و فناوری داخلی این محصولات جدید برای بی نیازی هر بیشتر از واردات ورق های خاص، واحد متالورزی و روش های تولید در فولاد مبارکه طراحی شد.

علی‌رضا ناصری تاکید کرد تولید فولادهای سخت و نیمه‌سخت همواره از درخواست‌های قطعه‌سازان صنایع خودروسازی بوده است و برای تحقق آن دست‌یابی به دانش فنی، طراحی و تولید این محصولات در فولاد مبارکه هدف‌گذاری شد.

وی فولادهای نوار باریک را در دو حالت عملیات حرارت‌پذیر و معمولی قابل‌تولید دانست و افزود: این فولادها می‌توانند پس از تولید نهایی در کارخانۀ فولادسازی و یا به‌صورت محصول نیمه‌آماده در اختیار مشتریان قرار گیرد.

کارشناس واحد متالورژی و روش‌های تولید شرکت فولاد مبارکه گفت: فولادهای نوار باریک را در صنایعی همچون خودروسازی ، الکتریکی و تولید برخی فولادهای ابزار ازجمله تیغه اره قابل کاربرد دانست و افزود: باتوجه به اجرای عملیات حرارتی و مکانیکی بر روی فولادهای نوار باریک به طور معمول این محصولات آنیل و اسکین پاس شده ، نورد سرد و عملیات حراتی شده به بازار عرضه می شود.

علی‌رضا ناصری افزود: در روش تولید فولاد های نوارباریک، محصول نورد سرد‌شده، پس از فرایند آنیلی، مجدد در معرض نورد سرد قرار می‌گیرد که در این فرایند کاهش ضخامت به میزان و استحکام مورد نیاز خودروساز بستگی دارد. پس از این مرحله، فرایندهای نهایی ازجمله موج‌گیری، کنترل کیفی و نواربری نیز بر روی محصول اجرا می‌شود.

شرکت فولاد مبارکه اصفهانی بیش از نیمه از فولاد کشور را تامین می کند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۳
کد مطلب: 47500
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما