گروه صنایع معدنی فولاد
 
رئیس بودجه و گزارشات شرکت معدنی و صنعتی چادرملو
روند صعودی نرخ کنسانتره و گندله فولاد خوزستان
تاثیر رشد قیمت سنگ‌آهن در سودآوری‌ شرکت
گروه صنایع معدنی >فولاد - افزایش قیمت سنگ آهن از اول مرداماه اعمال شده و در صورت عدم افزایش هزینه‌ها، شاهد افزایش میزان سودآوری شرکت خواهیم بود.
 
به گزارش ماین نیوز، میزان فروش شرکت صنعتی و معدنی چادرملو (کچاد) به‌عنوان غول سنگ آهنی بازار سرمايه در ۴ماهه اول سال جاری با افزایش حدود ۸۶درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۳۲۰۰ميليارد تومان رسید همچنین سود ناخالص شركت نيز در سه ماهه نخست سال جاری افزایش ۲برابری را تجربه کرده است.

هادی بشیراد رئیس بودجه و گزارشات شرکت معدنی و صنعتی شرکت چادرملو گفت: از ابتدای مردادماه سال جاری نرخ شمش فولاد خوزستان با روند افزایشی همراه بوده و بر همین اساس قیمت کنسانتره با ۱۶درصد و گندله با ۲۳.۵درصد نرخ صعودی را تجربه کردند.

بشیراد ادامه داد: قیمت کنسانتره و گندله این شرکت همچنان براساس فروش شمش فولاد خوزستان تعیین می‌شود اما افزایش قیمت سنگ آهن از ابتدای مردادماه اعمال شده و هنوز تاثیر آن در سودآوری شرکت مشخص نیست.

وی با اشاره به وضعیت مطلوب سودآوری چادرملو در سه ماهه اول سال جاری، افزود: در صورت عدم افزایش هزینه‌ها شاهد افزایش سودآوری شرکت در ۳ماهه آینده سال خواهیم بود همچنین در صورت افزایش قیمت شمش فولاد نیز درآمد شرکت نیز افزایش می‌یابد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۳
کد مطلب: 47493
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز