گروه معادن سنگ آهن
 
سالانه سه میلیون تن سنگ آهن در معادن بافق تولید می‌شود
گروه معادن >سنگ آهن - مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران - بافق ،میزان تولید سالانه باطله برداری از معادن منطقه را ۱۵ میلیون تن ذکر کرد و گفت: از این مقدار ۲۰ درصد معادل سه میلیون تن سنگ آهن است.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا فلاح روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: سنگ آهن تولید شده به کارخانه‌های فولاد اصفهان، خوزستان و خراسان ارسال، چنانچه تولید مازاد بر مصرف داخلی باشد به پاکستان ،چین و هندوستان صادر می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: ارسال و صادرات سنگ آهن تا زمانی که کارخانه گندله سازی بافق راه اندازی نشده باشد ادامه دارد.

وی ذخیره معدن چغارت بافق را هشت میلیون تن ذکر کرد و گفت: در حال مطالعه برای کشف ۲۰ میلیون تن دیگر در این معدن هستیم و با رایزنی‌های انجام شده مشکلی از نظر تامین خوراک کارخانه گندله سازی وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی کارخانه خبر داد و بیان کرد: هزینه طرح تاکنون یک میلیارد و ۸۵۵ میلیون یوان چین بوده و تا اتمام آن یک میلیارد یوان دیگر لازم است.

وی با بیان اینکه ۴۴۰ نفر از طریق آزمون پذیرش و شهریورماه آینده جذب خواهند شد خاطرنشان کرد: محیط کار در کارخانه به خاطر گرد و غبار و آلودگی ناشی از پودر سیاه رنگ کنستانتره سنگ آهن برای زنان مناسب نیست.

در این نشست از خبرنگاران تجلیل شد.

عملیات استخراج سنگ آهن از معدن چغارت بافق از سال ۱۳۵۰ خورشیدی آغاز شده است و به طور متوسط سالانه بیش از ۲ میلیون تن سنگ آهن از این معدن استحصال و به کارخانه‌های فولاد داخلی و بعضا به کشورهای متقاضی صادر شده است.

پنج‌ هزار و ۵۶۰ نفر در شرکت سنگ آهن مرکزی به کار اشتغال دارند و با جذب ۴۴۰ نیروی جدید ، شمار آنها به ۶ هزار نفر می‌رسد که با احتساب خانواده بازنشستگان حدود ۷۰ درصد جمعیت شهرستان بافق به این شرکت وابسته است.

معدن چغارت در ۱۳ کیلومتری شهر بافق واقع شده است.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق یزد قرار دارد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۹
کد مطلب: 47483
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا