جذب نیروهای بومی با بهره‌برداری از صنایع بزرگ منطقه

جذب 500 نفر با آغاز بکار پروژه سالکو

خبرگزاری ایلنا , 17 مرداد 1398 ساعت 16:47

نماینده مردم لامرد و مُهر در مجلس با تاکید بر اینکه افتتاح برخی پروژه ها در امسال نقش ویژه ای در ارتقای زیرساخت‌های سرمایه گذاری دارند، گفت: زمینه جذب نیروهای بومی با بهره برداری از صنایع بزرگ منطقه لامرد و مُهر فراهم می شود.


به گزارش ماین نیوز، سید محسن علوی در نشست مطبوعاتی افزود: بخشنامه جذب 90 درصدی نیروهای بومی لامرد و مهر در کارخانه آلومینیوم جنوب صادر و ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: فاز نخست کارخانه آلومینیوم جنوب (سالکو) با ظرفیت تولید 300 هزار تن در سال است که ۱۰۰ هزار تن شمش در مرحله اول آغاز می شود و به گفته مسئولان کارخانه، ۵۰۰ نفر نیرو در شهریور ماه امسال از طریق مصاحبه و آزمون جذب می شوند که این نیروها شامل نیروهای دیپلم و فوق دیپلم خواهد بود و به گفته آنان، تلاش دارند که کارخانه در مهرماه راه اندازی شود و افتتاح آن چند ماه بعد انجام می شود.

نماینده مردم در لامرد و مُهر در مجلس گفت: باتوجه به بخشنامه جذب نیروهای استخدامی در منطقه ویژه اقتصادی لامرد، بیش از ۵۰ درصد از جوانان تحصیل کرده شهرستان‌های لامرد و مُهر در کارخانه آلومینیوم جنوب استخدام شدند و همچنین آموزش های لازم را برای فعالیت در این کارخانه گذرانده اند.

علوی با تاکید بر رعایت عدالت و شایسته سالاری در آزمون های استخدامی صنایع، گفت: جوانان جویای کار بومی باید فارغ از نگاه های سیاسی و با نگاه به تخصص و شایسته سالاری در صنایع منطقه از طریق آزمون و مصاحبه جذب شوند و حق کسی ضایع نشود.

سفر معاون اول با هدف تزریق نقدینگی به پروژه‌ها بود

وی در ادامه با اشاره به سفر معاون اول رئیس جمهور به لامرد و مُهر گفت: سفر دکتر جهانگیری به شهرستانهای لامرد و مهر با هدف مساعدت در تزریق نقدینگی به پروژه های عمرانی و صنعتی منطقه بود تا در عملیات تکمیلی پروژه ها تسریع شود.

نماینده حوزه انتخابیه لامرد و مُهر با اشاره به اینکه مجموعه بزرگ شهدای صنعت نفت در شهرستان مُهر و مجموعه ورزشی منطقه عملیاتی پارسیان در شهرستان لامرد در حال ساخت است گفت: مجموعه ورزشی منطقه عملیاتی پارسیان که حدود ۱۰ سال به دلیل عدم تزریق اعتبار رها شده بود و با مصوبه و جذب اعتبار از وزارت نفت جهت تکمیل آن اقدام شد و عملیات محوطه سازی در حال انجام است.

وی درباره مجموعه ورزشی کارگران لامرد گفت: این مجموعه دچار اشکالات زیادی در اجرا می باشد که به رغم تزریق اعتبارات، مصالح نامرغوب در ساخت آن استفاده شده است و سرامیک های نامرغوب در این مجموعه باید تخریب شود و سه سال از وزارت کار برای جذب اعتبار جهت تکمیل پروژه پیگیری کردیم که منجر به نتیجه نشد.

وی در ادامه افتتاح پروژه های در حال تکمیل در لامرد و مُهر از جمله ترمینال فرودگاه لامرد، بیمارستان و برخی از پروژه های پیگیری شده را در ارتقاء زیرساخت‌های سرمایه گذاری این منطقه موثر دانست.

نماینده مردم لامرد و مهر درباره آزادراه لامرد-پارسیان گفت: بخش خصوصی اعلام آمادگی و مصوبه هیات دولت اخذ شد و این پروژه با مشارکت بخش خصوصی در حال کار است و اگر سرمایه گذار نتواند این پروژه را انجام دهد و در هر صورت سرمایه گذاری انجام شده است.

علوی تصریح کرد: این پروژه در قبل از تحریم‌ها و تغییر نرخ ارز، 360 میلیارد تومان برآورد شده بود که در وضعیت فعلی برای احداث آن به هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و برای تامین مالی در سفر دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در این خصوص رایزنی شد و دستورات به بانک مرکزی صادر کردند.

وی با توضیحاتی از وضعیت پل های بزرگ مسیر مُهر-گله دار دارالمیزان برای اتصال و تسریع دسترسی مردم این منطقه به اتوبان جم-فیروزآباد-شیراز گفت: تامین اعتبار ۴۰ میلیارد تومان برای ساخت و نصب دو پل بزرگ عرشه فلزی مسیر مهر-گله دار-دارالمیزان در کیلومترهای 19 و 36 این مسیر انجام شد که با تاکیدات و پیگیریها، عملیات خرید ورق های پل ها؛ خارج از نوبت خریداری و عملیات ساخت به اتمام رسید و کار با سرعت درحال انجام است و پل اول سه راهی دارالمیزان متصل شد و پل دوم نیز عملیات نصب عرشه های فلزی آغاز می‌شود.

علوی با اعلام آخرین وضعیت پیگیری مشکل مخابراتی منطقه لامرد و مُهر گفت: ۸ بی تی اس (BTS) جهت رفع مشکل مخابراتی در لامرد و مُهر با اخذ دستور از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیری شد که می‌بایست توسط وزارت خریداری شود و قرار است تا پایان تابستان آقای آذری جهرمی برای بررسی آخرین وضعیت مشکلات در این شهرستانها حضور یابد.


کد مطلب: 47469

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/47469/جذب-نیروهای-بومی-بهره-برداری-صنایع-بزرگ-منطقه

ماین نیوز
  http://www.minews.ir