گروه معادن سنگ آهن
 
کیوان آرا در پاسخ به ماین نیوز خبر داد:
واردات تجهیزات پروژه نیروگاه خورشیدی چادرملو تا سه ماه آینده
گروه معادن >سنگ آهن - مدیر امور بازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: تجهیزات پروژه احداث نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو تا سه ماه آینده وارد کشور می شوند.
 
به گزارش خبرنگار ماین نیوز، محمد کیوان آرا در نشستی خبری به مناسبت روز خبرنگار به سوالات خبرنگاران پاسخ داد که اهم اظهارات وی به شرح زیر است:

- (در پاسخ به ماین نیوز) تجهیزات و قراردادهای تامین تجهیزات خارجی پروژه احداث نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی بسته شده است. مشکلاتی در زمینه تامین ارز داشتیم که حل شده است. تا دو سه ماه آینده تجهیزات این پروژه وارد کشور می شوند.

- همانطور که سنگ آهن و شمش فولاد از ایران به کشورهای دیگر صادر می شوند با همین رویکرد می توانیم از استرالیا کنسانتره سنگ آهن وارد کنیم. باید یک سری کشتی را هم به مالکیت خودمان در بیاوریم که این کار اقتصادی تر شود. معمولا کشتی های آفراماکس با ظرفیت 250 هزار تن نیز اقتصادی تر هستند.

- (در پاسخ به ماین نیوز) نرخ ارز بسیار شناور است. ما از ارز حاصل از صادراتمان، واردات می کنیم و بانک مرکزی هیچ ارزی به ما نمی دهد. متوسط نرخ یورو را حدود 12500 تومان پیش بینی می کنیم.

گزارش از محمدجواد به‌آبادی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۹
کد مطلب: 47468