گروه معادن سنگ آهن
 
کارخانه سنگ آهن هماتیت بندرعباس راه اندازی می‌شود
گروه معادن >سنگ آهن - کارخانه کاوش ایرانیان کنسانتره سنگ آهن هماتیتی روستای رضوان از توابع بخش فین بندرعباس یکی از طرح‌های مهم سرمایه‌گذاری و صنعتی استان هرمزگان است که باتوجه به اعتبارات اختصاص یافته و پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصد تا سال آینده به بهره برداری می‌رسد.
 
به گزارش ماین نیوز، رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان روز دوشنبه به همراه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان و اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در بازدید از این طرح گفت: محصول تولیدی شرکت پدیده کاوش ایرانیان کنستانتره آهن رضوان با ظرفیت سالانه ۶۰۰ هزار تن خواهد بود.

خلیل قاسمی افزود: این طرح با سرمایه گذاری افزون بر هزار و ۱۲۷ میلیارد ریال در بخش فین روستای رضوان بندرعباس درحال احداث است که با تکمیل آن برای ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی می‌شود.

فرآوری و تولید یک میلیون تن کنسانتره آهن با عیار ۶۰ و ۶۵ درصد، تامین خوراک کارخانه‌های گندله سازی هرمزگان و تولید محصولات صادرات محور از شاخص‌های مهم کارخانه کنسانتره سنگ آهن هماتیتی معدن رضوان است.

سنگ آهن نوعی سنگ معدنی حاوی رگه‌های آهن است که با فرآیند ذوب و احیا، آهن آن جدا می شود.سنگ آهن یکی از فراوانترین عناصر فلزی موجود در زمین است که اکسید آن حدود ۵ درصد از پوستهی زمین را شامل میشود.

کانیهای معدنی رایج سنگ آهن شامل هماتیت با ۷۰ درصد آهن و مگنتیت با ۷۲ درصد آهن است.میانگین عیار آن در یک کانی آهن حدود ۶۰ تا ۶۵ درصد است.

امروزه آهن و فولاد یکی از اساسی ترین پایههای فعالیتهای اقتصادی و صنعتی هر کشور را تشکیل میدهند و این به سبب نیاز مبرمی انسانها برای پیشبرد اهداف خود در زندگی است.

کرومیت، آهن و منگنز کانی‌های فلزی و سنگ گچ، سنگ آهن، سنگ نمک، سنگهای تزیینی و مصالح ساختمانی از کانیهای غیرفلزی از مهمترین مواد معدنی شناسایی شده در هرمزگان هستند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب: 47449
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا