گروه معادن سنگ آهن
 
تصمیمی مهم برای دوقلوی بورسی :
صادرات سنگ آهن سهمیه‌بندی و شرطی شد
گروه معادن >سنگ آهن - در تصمیمی مهم برای دوقلوی بورسی گل گهر و چادرملو ، معاون وزیر صنعت از سهمیه‌بندی صادرات سنگ آهن و مشروط شدن به تامین نیاز فولادسازان داخلی خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، جعفر سرقینی طی بخشنامه ای به مدیران عامل شرکت های معدنی و صنعتی تولید کننده محصولات سنگ آهن اعلام کرد: با توجه به اولویت تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای فعال داخلی از ۱۵ مرداد ماه تا اطلاع ثانوی صادرات محصولات سنگ آهن( کلوخه، دانه بندی، کنسانتره و گندله) توسط شرکت های مندرج در فهرست پیوست( بصورت مستقیم یا غیر مستقیم) پس از عقد قراردادهای تجاری با مصرف کنندگان داخلی برابر سهمیه های اعلامی در جداول پیوست و تامین نیاز کامل آنها میسر و مجاز خواهد بود.

مقتضی است اقدامات لازم در خصوص عقد قراردادهای تامین داخل معمول و کلیه فروش های صادراتی را اعم از فروش مستقیم یا تهاتر طوری مدیریت کنند که اظهارنامه های گمرکی پس از اخذ مجوز از وزارت متبوع تحویل گمرگ شود. بدیهی است مسئولیت هرگونه ناهماهنگی در حمل کالا به مبادی صادراتی و دموراژ کشتی و جرایم گمرکی و بندری با شرکت‌های مربوطه خواهد بود. مجوز های صادراتی پس از ارسال قراردادهای تامین داخل صادر خواهد شد و لاغیر.

ضمنا با عنایت به جلسه ۲۴ تیر سال ۹۵ با شرکت های بزرگ معدنی و فولادی و انجمن فولاد، سقف قیمت های توافقی محصولات سنگ آهن به شرح جدول زیر بوده و تامین خوراک واحدها در زنجیره فولاد بنابر جداول توازن محصولات سنگ آهن( کنسانتره و گندله) به شرح پیوست اجرا می شود. رعایت و اجرای مصوبات جلسه( قیمت و سهمیه) به منظور تنظیم بازار در زنجیره فولاد در راستای سیاست‌های دولت الزامی است.

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۰
کد مطلب: 47440
 
مرجع : بورس پرس