کارخانه سیمان سفید شرق کشور پس از یازده سال تعطیلی به بهره برداری نرسیده است

خبرگزاری ایلنا , 13 مرداد 1398 ساعت 2:14

کارخانه سیمان سفید شرق کشور پس از یازده سال تعطیلی به بهره برداری نرسیده است


به گزارش ماین نیوز، سید حسین احمدی رئیس سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی در سال 87 تاکید کرد: ساخت نخستین کارخانه سیمان سفید شرق کشور با ظرفیت ۷۰۰ تن در روز در شهرستان گناباد آغاز شده است.

احمدی گفت: ساخت این کارخانه با سرمایه گذاری شرکت بین المللی فجر بهمن خراسان بنام مجتمع سیمان فجر گناباد آغاز شده و فاز اول آن تا سال ۱۳۹۰به بهره برداری می رسد.

مدیر عامل کارخانه سیمان فجر گناباد نیز گفت: این کارخانه در فاز اول روزانه ۷۰۰ تن سیمان سفید رنگی، در فاز دوم سیمان نسوز، فاز سوم سیمان خاص و فاز چهارم سیمان خاکستری تولید خواهد کرد.

محمدعلی شاهرودی هزینه اجرای طرح را در فاز نخست ۲۶۰ میلیارد ریال و ۲۶ میلیون یورو اعلام کرد و افزود: تمامی مطالعات اولیه طرح و نیز مجوزهای لازم آن اخذ و مطالعات زیست محیطی نیز انجام شده است.

ولی در حال حاضر پروژه ای با این وسعت تعطیل شده و با اعتراضات شدید مردمی روبروست و به نقل از اهالی بخش کاخک گناباد اموال بیت المال و سرمایه کشور چند سالی است در کارخانه سیمان فجر وضعیت مناسبی ندارد.

در نتیجه عدم پیگیری مسئولان و عدم تدبیر متولیان امر شاهد آن هستیم که هنوز اقدام اساسی در زمینه راه اندازی این کارخانه صورت نگرفته و بیم آن می‌رود که حال و روز کارخانه کاشی هستی هم به فرجام کارخانه سیمان منتهی شود.


کد مطلب: 47422

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/47422/کارخانه-سیمان-سفید-شرق-کشور-یازده-سال-تعطیلی-بهره-برداری-نرسیده

ماین نیوز
  http://www.minews.ir