گروه صنایع معدنی فولاد
 
۹۰ درصد ورق گالوانیزه بدنه خودرو در چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیر عامل مجتمع تولید ورق گالوانیزه چهارمحال و بختیاری گفت: این مجتمع با همت متخصصان داخلی ۹۰ درصد از ورق گالوانیزه مورد نیاز خودروسازان کشور را تولید و روانه بازار مصرف می کند.
 
به گزارش ماین نیوز، اصغر اسماعیلی اظهار داشت: این مجتمع صنعتیتاکنون ۸۲ هزار تن محصول ورق گالوانیزه خودرویی کشور را تولید و در اختیار بازار مصرف داخل و خارج از کشور قرار داده است که این میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است.

به گفته وی با توجه به اهداف کمی و کیفی و مشتری پسند بودن محصولات این مجتمع بزرگ ملی، حدود ۳۰ درصد از محصولات تولیدی این مجتمع به خارج از کشور صادر شده است .

مدیر عامل مجتمع تولید ورق گالوانیزه چهارمحال و بختیاری، میزات تولید محصول ورق گالوانیزه طی سال گذشته استان را ۲۲۰ هزار تن برآورد و تصریح کرد: با پیش بینی های انجام شده این میزان تولید امسال به بیش از ۲۴۵ هزار تن افزایش خواهد یافت.

اسماعیلی، توسعه تکنولوژیکی خطوط تولید را از مهمترین برنامه های این کارخانه اعلام و تاکید کرد: افزایش کیفیت فولادهای خودرویی و گریدهای جدید گالوانیزه ای خودرو از مهمترین اهداف این مجموعه تولیدی است.

وی گفت: مجتمع ورق گالوانیزه استان قابلیت تولید ورق گالوانیزه با ضخامت چهار دهم تا ۲ میلی متر و عرض ۸۰۰ تا هزار و ۸۸۰ میلی متر در گریدهای مختلف را داراست.

بزرگ ترین کارخانه تولید ورق خودرو در خاورمیانه در ۲۴ آبان ماه سال ۱۳۸۹ به بهره برداری رسید. طرح تولید ورق گالوانیزه ویژه استفاده در صنعت ساخت بدنه خودرو و لوازم خانگی در منطقه سفید دشت از توابع شهرستان بروجن واقع در استان چهارمحال و بختیاری ساخته شد.

برای اجرای این طرح، زمینی به مساحت ۱۵۰ هکتار در حاشیه جاده بروجن - شهرکرد اختصاص داده شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۱۲
کد مطلب: 47421
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا