گروه اكتشاف و زمين شناسي
 
کشف محدوده‌های معدنی در کردستان با بهره‌بردن از ژئوفیزیک هوایی
گروه اكتشاف و زمين شناسي - معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: پس از واگذاری پهنه‌های اکتشافی به سازمان‌های توسعه‌ای، محدوده اکتشافت معدنی طلا و سنگ‌آهن در کردستان افزایش یافته است.
 
به گزارش ماین نیوز، مهدی مرادی اظهار داشت: پس از واگذاری پهنه‌های اکتشافی به سازمان‌های توسعه‌ای (سازمان زمین شناسی کشور و سازمان ایمیدرو) برای اکتشافات سیستماتیک و استفاده از فناوری‌های نوین اکتشافی پهنه سقز به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور واگذار و پس از انجام پرواز ژئوفیزیک هوایی در سال 97 به کیلومتراژ 14 هزار و 100 کیلومتر خطی در 3 هزار و 900 کیلومترمربع مساحت 7 محدوده امیدبخش معدنی طلا و سنگ آهن کشف و در حال انجام اکتشافات تکمیلی است.

وی خاطرنشان ساخت: امید است با اکتشاف در این محدوده‌ها، ذخایر طلا و سنگ آهن به ذخایر کشور افزوده شود.

وی افزود: پهنه بیجار به ایمیدرو واگذار شد و پس از اکتشافات 6 محدوده امیدبخش پلی‌متال معرفی و در حال اکتشافات تکمیلی است.

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد: پهنه قروه به ایمیدرو واگذار و پس از پرواز ژئوفیزیک هوایی در سال 97 مقرر شده تا پایان شهریور 98 محدوده‌های امیدبخش طلا و سنگ آهن معرفی شود.

مرادی یادآور شد: پهنه دیواندره به مساحت 4 هزار و 100 کیلومتر برای پرواز ژئوفیزیک هوایی به سازمان زمین‌شناسی کشور مطالعه و اکتشاف صورت خواهد گرفت و پس از اخذ مجوز پرواز به زودی مطالعات آن آغاز خواهد شد.

وی افزود: در چهار پهنه اکتشافی مذکور 12هزار و 500 کیلومتر مربع از مساحت، امسال تحت اکتشاف سیستماتیک قرار خواهد گرفت.

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد: اکتشافات دیگری هم در سایر مناطق استان صورت گرفته به طوری که در سال 98 و 97 پانزده فقره پروانه اکتشاف فلزی صادر شده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۰۴
کد مطلب: 47415
 
مرجع : خبرگزاری فارس