گروه معادن
 
با انتشار صکوک اجاره صورت می گیرد؛
تامین مالی ۷۵۰ میلیارد تومانی سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات
 
به گزارش ماین نیوز، سازمان بورس و اوراق بهادار، موافقت اصولی عرضه عمومی صکوک اجاره شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات (سهامی عام) را به ارزش ۷۵۰ میلیارد تومان صادر کرد.

دارایی مبنای انتشار این اوراق بخشی از سهام تحت تملک بانی در شرکت های ملی صنایع مس ایران(سهامی عام) و معدنی و صنعتی گل گهر(سهامی عام) است که توسط نهاد واسط از شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات خریداری شده و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به وی واگذار می شود.

این اوراق ۴ ساله و با نرخ اجاره بهای ۲۱ درصد است که این اجاره بها هر ۶ ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می شود.

ناشر این اوراق شرکت واسط مالی آذر چهارم (با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن در صورت دریافت مجوز انتشار، از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران صورت خواهد گرفت.

این اوراق فاقد ضامن بوده و برای ضمانت پرداخت اجاره بها و اصل اوراق در سررسید، بخشی از سهام تحت تملک شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در شرکت های مجتمع فولاد خراسان(فخاس)، معدنی و صنعتی گل گهر(کگل) و معدنی و صنعتی چادرملو(کچاد) توثیق شده است.

همچنین بازارگردانی و پذیره نویسی این اوراق بر عهده شرکت های تامین سرمایه امین و نوین بوده و عامل فروش آن شرکت کارگزاری حافظ است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۲
کد مطلب: 47407
 
مرجع : خبرگزاری سنا