گروه معادن زغال‌سنگ
 
استاندار گلستان:
بخشی از سود مالکانه زغال سنگ معدن زمستان یورت به استان بازگردد
گروه معادن >زغال‌سنگ - استاندار گلستان با حضور در معدن زمستان یورت شهرستان آزادشهر ضمن گفتگو با کارگران معدن، مشکلات آنها را بررسی کرد و خواستار بازگشت بخشی از سود مالکانه زغال سنگ این معدن شد.
 
به گزارش ماین نیوز، هادی حق شناس در حاشیه این بازدید با تاکید بر اینکه بخش ایمنی در معدن برای ما دارای اهمیت زیادی است، اظهار کرد: حدود سه ماه حق و حقوق کارگران معدن پرداخت نشده است. از طریق سازمان تامین اجتماعی و اداره صمت پیگیر شدم که معوقات پرداخت شود.

وی افزود: زغال سنگ استخراج شده از این معدن برای فراوری به استان دیگر می رود و سود مالکانه به استان برنمی گردد.

حق شناس با اشاره به اینکه کارگران این معدن مجتمع های تفریحی ندارند، گفت: پیگیری می کنم بخشی از سود مالکانه زغال سنگ استخراج شده که به استان دیگری می رود، به گلستان برگردد.

استاندار گلستان در ادامه با اشاره به جبران خسارت های سیل و رانش زمین در استان، تصریح کرد: تعمیرات حدود ۱۳ هزار منزل مسکونی تا ده روز آینده به اتمام می رسد. بخش عمده ای از واحدهای احداثی نیز تا دی ماه به پایان مرحله سفت کاری خواهند رسید.

حق شناس بیان کرد: در این شهرستان نیز تعداد ۴۷۵ واحد تعمیری و ۵۷۵ واحد احداثی داریم که باید هرچه سریعتر به بهره برداری برسند. نیاز است سفت کاری خانه های بخش نراب به خاطر سرمای زودرس تا قبل از زمستان به اتمام برسد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۸
کد مطلب: 47400
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا