عدم تامین سوخت کامیون‌ها ۳۰ درصد ظرفیت معادن کرمان را تعطیل کرد

خبرگزاری تسنيم , 13 مرداد 1398 ساعت 11:07

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بحث سوخت در استان یک مشکل جدی است گفت: عدم تامین سوخت کامیون‌ها مشکلات زیادی ایجاد کرده و عملا ۳۰ درصد ظرفیت معادن استان تعطیل است.


به گزارش ماین نیوز، جلسه شورای معادن استان کرمان با حضور فدایی استاندار کرمان، سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی مس ایران و تعدادی از نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

شهباز حسن‌پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تعدادی از روستاهای ما بر اثر آلودگی کارخانه‌های مس با مشکلات زبادی روبه‌رو شدند اظهار داشت: تعدادی از این روستاها باید کاملا تخلیه شود و مردم و دام آنها با مشکل شدید زیست محیطی روبه‌رو هستند.

وی با بیان اینکه بحث سوخت در استان یک مشکل جدی است و از ساعت 7 شب به هیچ کامیونی سوخت داده نمی‌شود گفت: عملا به دلیل عدم تامین سوخت 30 درصد ظرفیت معادن استان تعطیل است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شب‌ها تعداد زیادی کامیون در مقابل جایگاه‌های سوختگیری در صف هستند افزود: عدم تامین سوخت کامیون‌ها مشکلات زیادی ایجاد کرده است.

علی اسدی‌کرم نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آلایندگی مس تا سه سال آینده از منطقه پاکسازی نمی‌شود اظهار داشت: مشکلات زیست محیطی بر اثر آلایندگی مس در منطقه شهربابک زیاد است.

وی افزود: با وجود اقداماتی که برای کاهش آلایندگی و اثرات زیست محیطی مس در منطقه در حال انجام است اما اثرات این آلایندگی بر زندگی مردم وجود دارد و سال‌ها طول می‌کشد که منطقه پاکسازی شود.

در این جلسه محمدجواد فدائی استاندار کرمان با اشاره به اقدامات شرکت مس در سرچشمه و خاتون‌آباد برای رفع آلایندگی اظهار داشت: شرکت مس برنامه زمان‌بندی خود برای احداث کارخانه اسیدسولفوریک در کرمان را اعلام کند.

وی با بیان اینکه باید کاری شود تا مس تولید شده در استان برای کرمان ارزش افزوده داشته باشد گفت: از سوی دیگر برای ذخیره‌سازی اسید تولیدشده هم باید کاری شود و برای آن برنامه داشته باشیم.

سیدمصطفی آیت‌اللهی‌موسوی معاون عمرانی استاندار کرمان در این جلسه با اشاره به اینکه دامداری‌های سنتی در منطقه مس سرچشمه باید جمع‌آوری و این دامداری‌ها به فضای بسته و خارج از محدوده مس منتقل شوند گفت: مصوبه این کار را داریم که تاکنون اتفاقی نیافتاده است.

مهدی حسینی‌نژاد مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در سال 95 بر اساس مصوبه هیئت دولت قرار شد که حقوق دولتی تقسیط شود اظهار داشت: واحدهای کوچک صنعتی حساب‌های بانکی خود را به استان آوردند اما شرکت‌های بزرگ در این رابطه همکاری خوبی ندارند.


کد مطلب: 47394

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/47394/عدم-تامین-سوخت-کامیون-ها-۳۰-درصد-ظرفیت-معادن-کرمان-تعطیل

ماین نیوز
  http://www.minews.ir