گروه معادن سنگ آهن
 
شریعتمداری:
یک میلیون و ۷۵۰ هزار تُن سنگ آهن به شرکت ذوب آهن اختصاص پیدا کرد
گروه معادن >سنگ آهن - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یک میلیون و ۷۵۰ هزار تُن سنگ آهن موجود در سنگ آهن مرکزی و بافق به شرکت ذوب آهن اختصاص پیدا کرد تا این شرکت در تامین مواد اولیه با مشکل مواجه نشود.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد شریعتمداری در حاشیه نشست کمیسیون صنایع و معادن در جمع خبرنگاران، گفت: امروز برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان محترم در کمیسیون صنایع و معادن حاضر شدم و توضیحاتی درباره مسائل مربوط به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و مشکل تامین مواد اولیه شرکت ذوب آهن، ارائه شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: مقرر شد؛ جلسه ای برای بررسی مشکلات شرکت‌های ذوب آهن و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تشکیل و مسائل مربوطه کارشناسی شود.

این عضو کابینه دوازدهم بیان کرد: شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران باید استفاده از ظرفیت داخلی را جایگزین مراجعه به بازارهای خارجی کرده و نیازمندی های خود برای ساخت و تولید قطعات را از داخل تامین کند.

وی درباره وضعیت تامین مواد اولیه موردنیاز ذوب آهن، اظهار کرد: با تصویب هیات وزیران علاوه بر ظرفیت‌های گذشته، یک میلیون و 750 هزار تُن سنگ آهن موجود در سنگ آهن مرکزی و بافق به شرکت ذوب آهن اختصاص پیدا کرد تا این شرکت در تامین مواد اولیه با مشکل مواجه نشود.

تامین ذغال موردنیاز شرکت ذوب آهن با ذغال سنگ پروده طبس

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تامین ذغال سنگ، ادامه داد: ذغال سنگ پروده طبس نیز با اقدامی داخلی در مبادله سهام بین شرکت ذوب آهن و صندوق بازنشستگی فولاد، برای تامین ذغال موردنیاز شرکت ذوب آهن اختصاص داده شد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۳۶
کد مطلب: 47391
 
مرجع : خبرگزاری خانه ملت