گروه معادن فلزات گرانبها
 
راه‌اندازی واحد شمش‌گیری طلا و نقره با سرمایه‌گذاری خارجی در خوی
گروه معادن >فلزات گرانبها - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: واحد فرآوری و شمش‌گیری طلا و نقره با سرمایه‌گذاری یک میلیون دلاری سرمایه‌گذاران چینی در شهرستان خوی با ظرفیت تولید 600 کیلوگرم شمش و با ایجاد اشتغال مستقیم برای 81 نفر در شرف راه‌اندازی است.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد دهقان اظهار کرد: به منظور جلوگیری از خام‌فروشی مواد معدنی در آذربایجان‌غربی، دو واحد بزرگ فرآوری مواد معدنی با حضور سرمایه‌گذاران خارجی در شهرستان خوی راه‌اندازی می‌شود

وی تصریح کرد: واحد فرآوری و شمش‌گیری طلا و نقره با سرمایه‌گذاری یک میلیون دلاری سرمایه‌گذاران چینی در شهرستان خوی با ظرفیت تولید 600 کیلوگرم شمش و با ایجاد اشتغال مستقیم برای 81 نفر در شرف راه‌اندازی بوده که تمامی سرمایه این واحد توسط سرمایه‌گذار خارجی تامین شده است.

وی افزود: واحد تولیدی سیلیس نسوز و میکرو سیلیس یکی دیگر از واحدهای سرمایه‌گذاری شده خارجی بوده که با حجم سرمایه‌گذاری پنج میلیون دلاری و ظرفیت تولید سه هزار تن در سال برای 10 نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال کرده است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی بیان کرد: تمامی تولیدات واحد تولیدی سیلیس نسوز و میکرو سیلیس به کشورهای روسیه، آذربایجان و کشورهای همسایه و آسیای میانه صادر می‌شود.

دهقان در خصوص تامین مواد اولیه و خوراک این واحدهای تولیدی عنوان کرد: تمام مواد اولیه این واحدها توسط معادن داخل استان تامین شده و از خام فروشی مواد معدنی نیز جلوگیری به عمل می‌آید.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی به معادن سیلیس استان اشاره کرد و افزود: در استان تعداد 15 معدن سیلیس با استخراج سالیانه 249 هزار و 800 تن وجود دارد که در این معادن تعداد 130 نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به اینکه واحد تولیدی فیلم استرچ PVC با حجم سرمایه‌گذاری دو میلیون دلار و با ظرفیت تولید سالانه دو هزار تن انواع فیلم استرچ گفت: این واحد برای 12 نفر به صورت مستقیم زمینه اشتغال را فراهم آورده و از دیگر واحدهای سرمایه‌گذاری شده توسط سرمایه گذار ترکیه‌ای در حال فعالیت است.

دهقان ادامه داد: عمده تولیدات این واحد، برای جلوگیری از واردات محصولات مشابه به داخل کشور و با قیمت مناسب روانه بازارهای داخلی می‌شود.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۴
کد مطلب: 47366
 
مرجع : خبرگزاری فارس