گروه معادن
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت:
فعالیت معادن منافاتی با الزام های زیست محیطی ندارد
افتتاح واحد تولید اسید مس در سرچشمه؛ به زودی
گروه معادن - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فعالیت معادن و استخراج مواد معدنی، هیچ منافاتی با رعایت مبانی و الزام های زیست محیطی و منابع طبیعی ندارد.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا رحمانی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مازندران در چالوس با بیان این مطلب اظهار داشت: همان گونه که رعایت مسائل زیست محیطی اهمیت دارد و وظیفه همگان است، رونق تولید هم یک وظیفه ملی و برای کشور دارای اهمیت فراوانی است و توسعه و حفظ آن باید از طرف همه مردم و دستگاه ها جدی گرفته شود.

وی ادامه داد: درکشورهای دارای مناطق مشابه مازندران، توسعه معادن با جدیت در حال پیگیری است، تصریح کرد: در این مناطق، برخی الزام های قانونی، مانع افزایش بهره برداری از منابع معدنی نیست.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به توسعه فناوری ها و علوم مرتبط، امروز مانعی برای گسترش معادن و صنایع در سطح دنیا وجود ندارد.
رحمانی بیان داشت: با توجه به بازدید انجام گرفته از برخی معادن و واحد های صنعتی شهرستان های چالوس، نوشهر و مرزن آباد و بخش های تابعه، برای تسهیل در امور معادن، پیگیری های لازم و با جدیت انجام خواهد شد.

وی افزود: برای توسعه معادن استان مازندران، اقدامات مطلوبی انجام گرفته و مطالعات گسترده ای داشته ایم که برای آینده استان اهمیت بالایی دارد و با الزام هایی که خود مسئول اجرای آنها هستیم، در موضوعات زیست محیطی نیز با مشکل مواجه نخواهیم شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: نمی توانیم توسعه معادن را متوقف کنیم و همچنین نمی توانیم شرایط را برای برداشت های غیر قانونی مهیا کنیم.
وی ادامه داد: از مسئولان استانی درخواست می کنیم در زمینه مبانی زیست محیطی پیشقدم شوند و با فراهم کردن شرایط قانونی و حفظ الزام ها، امکان بهره برداری و توسعه معادن را بیش از پیش فراهم کنند.

افتتاح واحد تولید اسید مس در سرچشمه؛ به زودی

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: به زودی شاهد افتتاح واحد تولید اسید مس در سرچشمه با سرمایه‌گذاری بیش از 100 ها میلیارد تومان خواهیم بود.
وی افزود: این اقدام، نشان می دهد بخش صنعت و معدن نسبت رعایت الزامات زیست محیطی، حساس تر است و در این زمینه، پیش روی سایر بخش های کشور است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۱
کد مطلب: 47340
 
مرجع : ایمیدرو