گروه معادن سنگ آهن
 
کند شدن کار کارخانه‌های فولادی سنگان با وزش باد شدید
گرمای بی‌سابقه در سرخس
گروه معادن >سنگ آهن - کار ساخت کارخانه‌های صنعتی و فولادی در معادن سنگ آهن سنگان خواف به دلیل وزش باد شدید به کندی پیش می‌رود.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه سنگان خراسان اظهار کرد: به سبب حفظ سلامت جان کارگران، امروز و روزهایی که وزش باد شدت دارد کار نصب تجهیزات کارخانجات صنعتی و فولادی انجام نمی‌شود.
علیرضا عرب افزود: متاسفانه معادن پلاسری نیز در بالادست برخی کارخانه‌های صنعتی و فولادی قرار دارند که فعالیت آن‌ها در روزهای وزش باد سبب بروز گرد و غبار در هوا می‌شود.
عرب گفت: گرد و غباری که از سمت بالادست به سمت کارخانه‌ها می آید، ریز سنگ‌هایی از معادن سنگ آهن دارد و ریز سنگ‌های معلق در هوا سنگین‌تر و سوزنی‌تر هستند.

مدیر اداره هواشناسی خواف نیزگفت: وزش شدید باد که از صبح امروز آغاز شده همه شهرستان خواف را در بر گرفته است.
اسماعیل میرزاده افزود: هم اینک باد با میانگین سرعتی بالغ بر 65 کیلومتر در سطح شهرستان خواف می‌وزد که سرعت آن در معادن سنگ آهن سنگان خواف به مراتب بیشتر است.
وی اعلام کرد: وزش باد شدید در خواف از امروز تا دوشنبه هفته جاری پیش‌بینی می‌شود.
هم اینک سالانه حدود 19 میلیون تن گندله آهن، 15 میلیون تن کنسانتره سنگ آهن و 5 میلیون تن سنگ آهن دانه‌بندی در معادن سنگ آهن سنگان خواف تولید می‌شود.

رئیس اداره هواشناسی سرخس نیز گفت: از عصر امروز با شمالی شدن هوا و وزش باد، دمای هوا در این شهرستان کاهش یافته و گرمای شدید رخت می‌بندد.
علی تبریزنیا اظهار کرد: شنبه هفته گذشته 22 تیرماه سرخس دمای 49 درجه را تجربه کرد.
وی این ماکسیمم دما را طی 35 سال گذشته در این شهرستان بی‌سابقه اعلام کرد و افزود: طی یک بازه زمانی 2 هفته‌ای دمای 43 درجه بر سرخس حاکم بود.
تبریزنیا مطرح کرد: از هفته آینده دما متغیر شده و حد آن تا 44 درجه پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به تمهیدات انجام شده برای رفع گرما افزود: تخفیف حامل‌های انرژی توسط نماینده مردم سرخس در تهران مطرح شده که به زودی نتیجه اعلام می‌گردد. برای مقابله با گرما بهترین راهکار صرفه‌جویی در مصرف انرژی است.
در سال جاری میزان بارندگی در شهرستان سرخس 334.7 بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 170 میلی‌متر افزایش داشته و رتبه 6 استان را در این زمینه کسب کرده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۳
کد مطلب: 47278
 
مرجع : تیتر برتر