گروه معادن
 
یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در معدن فسفات چرام سرمایه‌گذاری می‌شود
انجام مطالعات اکتشاف معادن استان
گروه معادن - استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر ضرورت رفع موانع سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی گفت: سرمایه گذار خارجی در اجرای پروژه معدن فسفات چرام مشارکت می کند.
 
به گزارش ماین نیوز، نشست شورای معادن کشور به ریاست خداداد غریب پور معاون وزیر و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) و با حضور حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

معاون عمرانی استاندار، مجمع نمایندگان استان و جمعی از مدیران کل استاندار را در این نشست همراهی کردند.

کلانتری با اشاره به اینکه این نشست با هدف بررسی و مطالعه ظرفیت های معادن استان تشکیل شد، اظهار داشت: مقرر شد مطالعات سهمیه بندی و اکتشافات معدنی۱۰ هزار کیلومتر مربع از سطح استان از سوی سازمان ایمیدرو تا پایان سال جاری انجام شود‌.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این مطالعات برای نخستین بار در سطح استان انجام می شود، عنوان کرد: خروجی این مطالعات زمینه انجام سرمایه گذاری در خصوص استخراج معادن استان خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه معدن فسفات چرام، مهم ترین و بزرگ ترین معدن استان است، بیان کرد: این موضوع به صورت ویژه در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد سرمایه گذار خارجی بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در این معدن سرمایه گذاری کند.

نماینده عالی دولت در استان بر تسریع در روند اجرایی این طرح مهم صنعتی تاکید کرد.

کلانتری افزود: مقرر شد مطالعات اکتشافی معادن غیر فلزی استان شامل گچ، آهک و بوکسیت در سایر نقاط استان تکمیل و زمینه استخراج آنها فراهم شود.

وی گفت: نشستی در خصوص تعیین تکلیف معادن استان در آینده نزدیک در استان برگزار می شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۳
کد مطلب: 47252
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا