گروه صنایع معدنی فولاد
 
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری:
پساب شهر بروجن برای صنعت فولاد سازی مورد استفاده قرار می گیرد
گروه صنایع معدنی >فولاد - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: پساب شهر بروجن برای صنعت فولاد سازی مورد استفاده قرار می گیرد.
 
به گزارش ماین نیوز، محمدکاظم منزوی شامگاه دوشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به بررسی مشکلات شش واحد تولیدی صنعتی در این جلسه، اظهار داشت: عمده موارد امور مالیاتی، نحوه پرداخت بدهی و مشکلات واحدهای صنعتی در اخذ تسهیلات بود.

وی در خصوص برخورد امور مالیاتی با واحدهای تولیدی که نسبت به خرید مواد اولیه از تامین کننده اقدام می‌کنند، افزود: به دلیل ابهامات ایجاد در این زمینه مقررشد سازمان امور مالیاتی در زمینه مصوبه ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید در باب خریداران و تامین کنندگان نتیجه را به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام کند.

منزوی در زمینه آب خاکستری (پساب تصفیه خانه) شهر بروجن، بیان کرد: شرکت فولاد سفید دشت براساس قرارداد منعقد شده مبلغ قابل توجی به شرکت آب و فاضلاب شهری استان برای این پساب پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: این مبلغ اعتبار، صرف تامین زیرساخت‌های آب و فاضلاب شهر بروجن و شهرهای اطراف آن می‌‎شود که این طرح در نوع خود بی نظیر است و در نهایت فعالیت شرکت فولاد سفید دشت در طرح تولید آهن اسفنجی و طرح‌های توسعه تضمین خواهد شد زیرا وجود این پساب شراط ادامه حیات شرکت فولاد سفید دشت و طرح‌های توسعه آن است.

منزوی بیان کرد: در حال حاضر شرکت فولاد دشت به شکل مستقیم ۱۳۰ تا ۱۴۰ شغل مستقیم و سه برابر این تعداد در بخش حمل و نقل اشتغال ایجاد کرده است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: مقرر شد تخصیص پساب شهر بروجن به شرکت آبفای شهری استان واگذر شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۱
کد مطلب: 47240
 
مرجع : خبرگزاری مهر