گروه صنایع معدنی
 
با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی محقق شد:
تولید «زئولایت» با کاربرد در صنایع شوینده، نفت و گاز در ایران
گروه صنایع معدنی - یک شرکت داخلی با اخذ تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی توانست ماده معدنی «زئولایت» که در صنایع شوینده و نفت و گاز کاربرد دارد را تولید کند.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیرعامل شرکت نوکان فرآیند، درخصوص محصول تولیدی این شرکت گفت: ماده معدنی زئولایت در صنایع شوینده، صنایع نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد و محصول پرکاربردی به حساب می‌آید.

زئولایت یک ماده معدنی است که عمدتاً از آلومینوسیلیکات تشکیل شده و کاربرد تجاری عمده آن در صنایع به عنوان جاذب سطحی است.
علی قصرحمیدی افزود: با توجه به کاربردهای متنوع این محصول می‌توان گفت که بازار هدف ما علاوه بر شرکت‌های شوینده، شرکت‌های فعال در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را هم شامل می‌شود.

وی در خصوص رقابتی بودن زئولایت تولید شده ایرانی با نمونه‌های خارجی گفت: محصول ما ۱۰۰ درصد قابلیت رقابت در بازارهای موجود را دارد؛ چرا که کیفیت محصول تولید شده از محصول سایر کشورها مرغوب‌تر بوده و از نظر قیمت نیز ارزان‌تر از زئولایت وارداتی کشوری مانند چین است.

قصرحمیدی، تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی را بسیار کاربردی خواند و اظهار داشت: با توجه به اینکه مبلغ پرداختی تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی ۳۰ درصد از فاکتورهای خرید مواد اولیه برای تولید زئولایت بود، این تسهیلات ۳۰ درصدی به افزایش نقدینگی مجموعه کمک کرده و شرکت را از اخذ تسهیلات با نرخ بالای سود بانکی تا اندازه‌ای بی‌نیاز کرد که همین امر برای ما یک حمایت بزرگ به حساب می‌آید.

وی تولید این محصول را اشتغال‌زا توصیف کرد و گفت: اکنون ۵۰ نیرو به طور مستقیم در تولید این محصول مشغول به کار هستند که در صورت افزایش تولید زئولایت، شاهد افزایش اشتغال خواهیم بود، علاوه بر این امیدواریم که شرکت‌های شوینده در فرمولاسیون تولید محصولات خود استفاده از زئولایت را بیشتر مدنظر قرار دهند چرا که این امر کیفیت محصول نهایی آنها را افزایش می‌دهد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۳
کد مطلب: 47225
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا