گروه صنایع معدنی فولاد
 
بومی سازی ۱۰ درِ فِلَکسیبِل باتری شماره ۳ کک سازی ذوب آهن
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرکارگاه های ساخت و تولید شرکت ذوب آهن اصفهان گفت:تاکنون ۱۰ درِ فِلَکسیبِل باتری شماره ۳ کک سازی درشرکت ذوب آهن اصفهان مادر صنعت ایران بومی سازی شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، علی قاســمی مدیرکارگاه های ساخت و تولید شرکت ذوب آهن اصفهان گفت:این شرکت را شناسنامه صنعت فولاد کشور در کنار تولید انواع مقاطع فولادی و راهبری ریل مطابق با آخرین استاندارد‌های روز دنیا در عمل به مسوولیت‌های اجتماعی و فعالیت زیست محیطی معرفی کرد و گفت: این در‌ها باتلاش شبانه روزی صنعتگران ذوب آهن در کارگاه‌های ساخت و تامین قطعات استاندارد از شرکت‌های بیرونی ساخته و نصب شده است.

علی قاســمی، بومی سازی این در‌ها را در کاهش آلایندگی‌ها بسیار تاثیرگذر دانست و افزود: ریخته گری قطعات به طول هفت متر، عرض حدود ۷۰ سانتی متر و ارتفاع حدود ۴۰ سانتی متر از مراحل ساخت این در‌های فلکسیبل در ذوب آهن اصفهان با مشارکت شرکت آسایش قطعه است که نتیجه تجربه صنعتگران و سابقه‌ی بیش از نیم قرن فعالیت ذوب آهن اصفهان ودانش فنی کارکنان آن است.

وی، تعداد در‌های باتری شماره سه کک سازی را ۷۴ عدد بیان کرد و گفت: حدود ۹۰ درصد قطعات وتجهیزات در‌های باتری سه کک سازی در داخل ذوب آهن اصفهان بومی سازی می‌شود.

مدیرکارگاه‌های ساخت و تولید شرکت ذوب آهن اصفهان افزود: در‌های فلکسیبل باتری سه کک سازی از نظر ابعاد، بزرگ و دارای قطعات بسیار متنوع است همچنین از حساسیت بالایی در مرحله مونتاژ قرار دارند که به همت متخصصان و کارگران کارگاه‌های ساخت، بخش کنترل کیفی، برنامه ریزی، تکنولوژی و پشتیبانی ساخته شده اند.

امسال با دستیابی به فناوری ساخت در‌های فلکسیبل سلول باتری‌های واحدکک سازی ذوب آهن اصفهان از خروج سالانه هفت میلیون و ۵۰۰ هزار دلار ارز جلوگیری شد.

سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن کک در ذوب آهن اصفهان تولید می‌شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۴
کد مطلب: 47202
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان