گروه صنایع معدنی فولاد
 
کارخانه احیای مستقیم « مگامدول» اردکان راه اندازی می‌شود
گروه صنایع معدنی >فولاد - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت: کارخانه احیای مستقیم «مگامدول» با تولید آهن اسفنجی گرم و سرد به زودی در اردکان راه اندازی می‌شود که این مهم نشان دهنده تحول بزرگی در حوزه صنایع این شهرستان است .
 
به گزارش ماین نیوز، کارخانه احیا مستقیم مگامدول با سرمایه گذاری چهار هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال و ظرفیت یک میلیون و ۵۵۰ هزار تن در سال در دست اجراست و پس از بهره برداری زمینه اشتغال ۱۸۰ نفر را فراهم می کند و تولید آن به عنوان ماده اولیه در صنایع ذوب و ریخته گری استفاده می‌شود.

سعید زرندی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مجتمع صنعتی معدنی چادرملو اردکان به ایرنا افزود: امروز در سفر به یزد با تعدادی از صنعتگران، معدنکاران و فعالان و برگزیدگان این حوزه نشستی برگزار می شود.

وی اضافه کرد: امروز سه واحد آماده فعالیت افتتاح شد و از یکی واحدهای بزرگ صنعتی استان که ان شاءالله در آینده نزدیک با حضور مقام های کشوری افتتاح می‌شود از روند پیشرفت آن بازدید و از آخرین وضعیت آن اطلاعاتی کسب شد.

معاون وزارت صمت تصریح کرد: جا دارد از مدیریت مجموعه چادرملو و دیگر مدیران تشکر شود که باعث تحول خوب و بهره برداری ازچنین پروژه ای در استان یزد شده اند.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۱
کد مطلب: 47189
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا