گروه معادن
 
انفجار در معدن سرمک ملایر ۲ کشته برجای گذاشت
گروه معادن - عصر روز /یکشنبه/ بر اثر حادثه انفجار در محوطه معدن سرمک ملایر ۲ تن از کارگران این معدن کشته و یک تن نیز مجروح شد.
 
به گزارش ماین نیوز، رئیس جمعیت هلال احمر ملایر گفت: این حادثه امروز ‏‬در محوطه معدن سرمک ملایر واقع در محور ملایر به اراک رخ داد که متاسفانه ۲ تن از کارگران این معدن فوت کردند و یک تن مجروح شد.

حسن آبخو ادامه داد: در پی تماس تلفنی با جمعیت هلال احمر این شهرستان بی درنگ چهار تن از نجاتگران هلال احمر به معدن آهنگران اعزام شدند.

وی افزود: این حادثه یک حادثه معدنی نبوده و در درون معدن سرمک اتفاق نیفتاده است.

رئیس جمعیت هلال احمر ملایر بیان کرد: احتمال می رود این حادثه به دلیل انتشار و تجمع گاز در یکی از کوره های این واحد صنعتی روی داده که با انفجار همراه بود.

آبخو گفت: با وجود اینکه موارد ایمنی در این شرکت معادن سرمک به خوبی رعایت می شود، اما امروز شاهد این اتفاق ناگوار بودیم.

وی با بیان اینکه طی سال های گذشته چنین اتفاقی در این معدن رخ نداده است افزود: انفجار گاز طبیعی موجب بروز این حادثه ناگوار شد.

آبخو یادآور شد: با تلاش نجاتگران هلال احمر فرد مجروح به بیمارستان منتقل شده است.

به گزارش ایرنا، شرکت معادن سرمک در سال ۱۳۵۱ با هدف اولیه استخراج سرب و آهن، این ۲ فلز حساس در صعنت روز دنیا، با پشتوانه معدن آهنگران واقع در شهرستان ملایر تأسیس شد.

به گفته مدیران شرکت معادن سرمک حدود ۹۰ درصد نیروهای آن بومی منطقه است و بیش از ۳۰۰ تن مشغول به کار هستند.

استخراج سنگ سرب، نقره و سنگ آهن هم اکنون از این معدن بر اساس فناوری روز دنیا و به وسیله متخصصان ایرانی انجام می شود.

همچنین با تاسیس کارخانه فرآوری مواد معدنی فلوتاسیون در محل معدن آهنگران، انجام عملیات فرآوری و تولید کنسانتره سرب، بر روی مواد اولیه سرب استخراج شده از معدن فوق و همچنین خاک سرب و روی معدن تکیه اراک انجام می شود.

شرکت معادن سرمک با ظرفیت تولید سالانه ۲۰ هزار تن ژیلسونیت اولین تولید کننده و فرآوری کننده این ماده در ایران است و ظرفیت تولید این شرکت در زمینه سنگ آهن پنج میلیون تن، کنسانتره سرب ۱۰ هزار تن و کنسانتره روی ۲۰ هزار تن در سال است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۰
کد مطلب: 47158
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا