گروه صنایع معدنی فولاد
 
آلایندگی کارخانجات فولاد زرند رفع می شود
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیر عامل شرکت زیسکو گفت: آلایندگی کارخانجات فولاد با اجرائی شدن پروژه CDQ (خاموش کردن کک به روش خشک) رفع می شود.
به گزارش ماین نیوز، ماشاالله سهراب نژاد مدیر عامل مجموعه زیسکو گفت: کارخانه کک سازی زرند قبل از موعد زمانی مقرر ساخته شد.

وی افزود: ساخت واحد‌های کک سازی در کشور بین ۸ تا ۱۰ سال زمان می برد ولی کارخانه کک سازی و قطران زرند در مدت ۳۶ ماه ساخته شده است که یک امتیاز برای این واحد است.

سهراب نژاد با اشاره به اینکه برای رفع نگرانی مردم پروژه CDQ (خاموش کردن کک به روش خشک) در کنار کارخانه کک سازی احداث شده است افزود: این پروژه اینک ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی یادآور شد: احداث کارخانه CDQ به عنوان فعالیتی بزرگ برای مردم منطقه زرند انجام شد، زیرا وظیفه داریم در حد توان آلودگی را در مجموعه کاهش داده و نگرانی مردمی را برطرف کنیم.

مدیرعامل شرکت فولاد زرند ایرانیان با بیان اینکه کارخانه فولاد، چهار هزار شغل مستقیم ایجاد کرده است،به مسئولیت اجتماعی این مجتمع اشاره کرد و گفت: حدود چهار هزار اشتغال مستقیم و ۵۰ هزار اشتغال غیرمستقیم از بدو تاسیس تاکنون در این مجموعه ایجاد شده است.

سهراب نژاد تصریح کرد: تا پایان سال ۹۷ نیرو‌های بهره بردار شرکت فولاد زرند ایرانیان جایگزین پیمانکاران می‌شوند و اشتغال نیروی انسانی به حدود پنج هزار نفر می‌رسد.

وی ادامه داد: ۹۵ درصد از پنج هزار نفری که بعنوان بهره بردار در فولاد زرند مشغول به کار می‌شوند بومی این شهرستان و اطراف این منطقه هستند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۸
کد مطلب: 47156
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان