گروه معادن
 
با حضور رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور
از سرگیری اجرای طرح منطقه ویژه اقتصادی کاشان
گروه معادن - با اختصاص اعتباری افزون بر60 میلیارد ریال، اجرای زیرساخت‌های طرح منطقه ویژه اقتصادی کاشان آغاز شد .
 
به گزارش ماین نیوز، معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور در آیین از سرگیری اجرای منطقه ویژه اقتصادی کاشان با بیان اینکه توجه به نیروی انسانی کارآمد و اشتغال پایدار از اولویت های وزارت صمت است با تاکید بر احیا و فعال کردن معادن کوچک به عنوان ظرفیت های نهفته کشور گفت: دولت در سالهای اخیر برای اکتشاف۳۰۰ هزار کیلومترمربع معادن کشور سیاست گذاری کرده و قرار است در اختیار بخش خصوصی قرار دهد .

خداداد غریب پور از افزایش تولید فولاد در منطقه اقتصادی خلیج فارس هم از ۴ میلیون به۱۰ میلیون تن خبرداد وگفت: تولید سالانه ۱۸ میلیون تن محصولات پتروشیمی با مشارکت بخش خصوصی از جمله ظرفیتهای منطقه پارسیان است .

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل هم در این آیین گفت: دریافت مجوز سازمان حفاظت از محیط زیست برای مرحله نخست طرح شامل تأمین جاده دسترسی و برنامه‌ریزی برای تأمین زیرساخت‌های استقرار دائم سرمایه‌گذاران، انتخاب پیمانکار برای فنس‌کشی و ساخت جاده دسترسی به وسعت۲۵۰ هکتار از جمله اقدامات صورت گرفته برشمرد.

سید جواد ساداتی نژاد افزود: جانمایی مناسب در۳۰ کیلومتری کاشان به منظور دسترسی به بزرگراه ‌، راه‌آهن سراسری و فرودگاه از جمله مزیت‌های منطقه ویژه اقتصادی کاشان است .

این طرح در زمینی به مساحت هزار و۵۰۰ هکتار اجرا خواهد شد که هزار و ۳۴۴ هکتار آن به منظور تشویق سرمایه‌گذاران به تملک ایمیدرو درآمده است .
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۲
کد مطلب: 47152
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما