گروه صنایع معدنی فولاد
 
در فولاد امیر کبیر کاشان
راه اندازی خط توسعه ای ورق گالوانیزه
گروه صنایع معدنی >فولاد - خط توسعه ای 300 هزار تنی در فولاد امیر کبیر کاشان راه اندازی شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیر عامل فولاد مبارکه اصفهان در جریان بازدید از فولاد امیر کبیر کاشان با اشاره به خودباوری و رونق تولید در این واحد صنعتی گفت: فولاد امیر کبیر که سهم 53درصدی آن متعلق به فولاد مبارکه است برنامه اجرای طرح جدید 300 هزار تنی ورق گالوانیزه را پیش رو دارد.

حمید رضا عظیمیان تاکید کرد: این طرح به منظور دست یابی به اهداف کلان فولاد مبارکه و به صورت یکپارچه تعریف شده تا سهم 20 درصدی از تولید ورق گالوانیزه را همچنان در اختیار داشته باشد.

به گفته وی بومی سازی صددرصدی قطعات، صرفه جویی 35 درصدی مصرف انرژی و امکان صادرات صد درصدی محصولات گام مهمی است که نشان می دهد خودباوری در این واحد نهادینه شده است.

خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو نیز در بازدید از این واحد بزرگ صنعتی از هدایت بخش قابل توجهی از سود شرکت های بزرگ به توسعه حمایت کرد و گفت: در راستای طرح های توسعه ای در این واحد علاوه بر دادن تسهیلات، نیمی از سود سالانه این واحد هم در همین شرکت سرمایه گذاری می شود.

ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان در مجلس نیز از نگرش خروج دولت از رقابت با بخش خصوصی در معدن و صنایع معدنی استقبال کرد و‌آن را خبری خوشایند برای بخش خصوصی دانست.

فولاد امیر کبیر کاشان به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگات گالوانیزه کشور سالانه 150 هزار تن محصول تولید و بیش از 20 هزار تن از این محصولات را به کشورهای عراق، قطر، ارمنستان و افغانستان صادر می کند و سالانه 20 میلیون دلار برای کشور ارزآوری دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳
کد مطلب: 47149
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما