گروه صنایع معدنی فولاد
 
توافق تامين ارز مورد نياز خرید تجهیزات كارخانه تولید الكترود گرافيتي اردكان
گروه صنایع معدنی >فولاد - در جهت سياست هاي سازمان توسعه و نوسازي معدن و صنايع معدني ايران ( ایمیدرو )مبني بر تامين ارزي و راه اندازي طرح هاي توسعه اي جلسه اي در محل بانك مركزي با حضور (مدیر عامل شرکت نوین الکترود اردکان، مدیر اقتصادی ایمیدرو و مدیر نظارت بر ارز بانک مرکزی) در محل بانک مرکزی برگزار گرديد .
 
به گزارش ماین نیوز، در اين جلسه كه به منظور تامين ارز مورد نياز راه انداري كارخانه تولید الكترود گرافيتي اردكان تشكيل شده بود توافق گرديد كه بانك مركزي مجوز لازم جهت تامين ارز مورد نياز اين كارخانه از طريق مدل كالا به كالا را صادر کند.

ابوالقاسم مختاري اردكاني مدير عامل شركت نوين الكترود اردكان افزود : جلسه امروز بسيار خوب و اميدوار كننده بود به طوريكه با توجه به اخذ مجوز تخصیص ارز از بانک مرکزی مقداری از ارز مورد نیاز برای خرید تجهیزات کارخانه با روش تهاتر کالا به کالا از یکی از صادرکنندگان بزرگ کشور خریداری شده و در هفته اینده به حساب سازندگان تجهیزات کارخانه واریز خواهد شد.

اخذ مجوز تخصیص ارز از بانک مرکزی با پیگیری زیاد بصورتی اخذ گردیده که با توجه به مشکلات ارزی کشور، بانک مرکزی برای خرید تجهیزات پروژه‌ های توسعه ای و ساخت کارخانه، مجوز تخصیص ارز صادر نمیکند.

الكترود گرافيتي مهمترين ماده مصرفي براي توليد فولاد مي باشد كه نبود آن ميتواند به قيمت توقف خط توليد تمام شود.

كار خانه الكترود گرافيتي اردكان تنها کارخانه تولید این محصول در خاورمیانه بوده و در ١٥ كيلومتري شهرستان اردكان واقع شده است. اشتغالزايي مستقيم اين كارخانه ٥٧٧ نفر و غير مستقيم آن ٤٠٠٠ نفر مي باشد .
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۴
کد مطلب: 47133