استان کرمان بزرگترین تولیدکننده فروکروم در خاورمیانه می‌شود

خبرگزاری تسنيم , 11 تير 1398 ساعت 10:49

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: استان کرمان به‌زودی به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فروکروم در خاورمیانه با تولید ۲۰۰ هزار تن در سال تبدیل می‌شود.


به گزارش ماین نیوز، مهدی حسینی‌نژاد با اشاره به اینکه استان کرمان به عنوان یک استان معدنی در کشور شناخته شده است اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌هایی که در استان کرمان در حال انجام است به‌زودی استان کرمان به عنوان یک استان صنعتی نیز در سطح کشور مطرح می‌شود. ‌

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در برنامه ششم توسعه گفت: از 55 میلیون تن فولادی که در افق 1404 کشور باید به آن برسد بیش از 10 میلیون تن آن در کرمان تولید می‌شود که زیرساخت‌های آن در استان کرمان در حال انجام است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه زیرساخت‌های تولید شمش فولاد در استان کرمان از فراینده تولید سنگ آهن در معدن گرفته تا تبدیل به آن کنستانتره آهن، گندله، آهن اسفنجی و در نهایت تبدیل به شمش فولاد در استان فراهم شده است عنوان کرد: 35 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این حوزه در استان کرمان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه همه این اقدامات ظرفیت‌های بسیار بزرگی در استان در راستای صنعتی شدن فراهم کرده است گفت: از سوی دیگر این سرمایه‌گذاری‌ها امکان ایجاد صنایع وابسته و صنایع قطعه‌سازی را در استان کرمان فراهم کرده است.

حسینی‌نژاد امکان ایجاد شرکت‌های خدماتی در استان را فرصت استثنایی دانست و افزود: این فرصت‌ها به واسطه برنامه‌ریزی‌های انجام شده و البته وجود منابع خدادادی در این استان است.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در دیگر حوزه‌ها در استان کرمان گفت: با توجه به دیگر ظرفیت‌هایی که در استان کرمان وجود دارد از جمله وجود معادن مس، کرومیت و ذغالسنگ برنامه‌ریزی‌های خوبی در این حوزه در حال است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان به ایجاد صنایع فرآوری مواد معدنی در استان اشاره کرد و افزود: با ایجاد صنعت فروکروم در استان به‌زودی به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فروکروم در خاورمیانه با تولید 200 هزار تن تبدیل خواهیم شد.

وی با بیان اینکه فاز اول این پروژه با تولید 60 هزار تن فروکروم در منطقه اقتصادی رفسنجان عملیاتی شده است گفت: در حال حاضر این طرح در حال توسعه است و امیدواریم به زودی به 200 هزار تن برسیم.

حسینی‌نژاد با اشاره به اینکه در معادن ذغالسنگ با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در حال حاضر 1.2 میلیون تن کک در استان کرمان تولید می‌شود افزود: در حال حاضر تکمیل این زنجیره افزوده این محصول را تا مرحله کک در استان کرمان داریم و برای صنایع پایین دستی آن در حال برنامه‌ریزی هستیم.

وی با اشاره به اینکه همه این اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها فرصتی برای تبدیل شدن استان کرمان به یک استان صنعتی است بیان کرد: از سوی دیگر این اقدامات فرصتی برای ایجاد اشتغال‌های جدید را در استان کرمان در آینده نزدیک فراهم کرده است.


کد مطلب: 47091

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/47091/استان-کرمان-بزرگترین-تولیدکننده-فروکروم-خاورمیانه-می-شود

ماین نیوز
  http://www.minews.ir