گروه معادن سنگ آهن
 
مدیرعامل چادرملو :
زمان توسعه تکنولوژی برای رقابت جهانی فرا رسیده است
گروه معادن >سنگ آهن - معدن با توجه به ظرفیت هایی که دارد بهترین گزینه، برای تحقق اقتصاد مقاومتی در کوتاه ترین زمان ممکن است.
 
به گزارش ماین نیوز، محمود نوریان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اعلام مطلب بالا گفت: بخش صنعت و معدن ایران نیاز به عزم ملی و اتخاذ تصمیمات منطقی براساس شرایط واقعی حاکم بر صنایع، به ویژه در حوزه تولید مواد اولیه دارد.

وی افزود: ظرفیت معادن ایران به حدی است که درصورت برنامه ریزی و سرمایه گذاری مناسب می تواند موجب رونق اقتصادی و توسعه پایدار شود و بهترین گزینه، برای تحقق اقتصاد مقاومتی در کوتاه ترین زمان ممکن است.

نوریان خاطرنشان کرد: ظرفیت معادن ایران قابلیت ارزش آفرینی بالایی دارد اما مشروط به برنامه ریزی صحیح و مدیریت کارآمد.

وی ادامه داد: بدون چنین پیش فرض هایی نمی توانیم بر دارایی ۷۰ نوع ماده معدنی با ۴۰ میلیارد تن ذخیره قطعی در کشور تاکید کنیم اما متاسفانه حمایتی از سرمایه گذاری برای استحصال و فرآوری این مواد معدنی انجام نمی شود.

مدیرعامل چادرملو خاطرنشان کرد: ما با شناخت عوامل رشد و توسعه صنعت جهانی باید خودمان را برای رقابت و بقا، به تکنولوژی و دستاوردهای جدید مجهز کنیم.

وی تاکید کرد: دیگر زمانی نیست که تنها به آنچه در اختیار داریم قناعت کنیم بلکه شناخت و بهره گیری از نوآوری های روز دنیا از ملزومات توسعه است. این امر محقق نمی شود، مگر با افزایش آگاهی و سرمایه گذاری مناسب.

گفتنی است : از محمود نوریان مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو بمنظور تلاش در جهت رشد و شکوفایی بخش معدن و صنایع معدنی کشور و پیشگامی در جهت تکمیل زنجیره فولاد مورد تقدیر به عمل آمد.

لازم به ذدکر است :پنجمین همایش ملی نقش معدن در توسعه کشور با رویکرد مواد معدنی استراتژیک، با حضور تنی چند از مسوولان وزارت صمت و اعضای شورای عالی معادن کشور با هدف آشنایی با آخرین دستاوردهای معدنی در استان یزد برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۸
کد مطلب: 47077
 
مرجع : پولی مالی