گروه صنایع معدنی سیمان
 
افزایش ٣٠ درصدی قیمت سیمان هفته آینده ابلاغ می شود
گروه صنایع معدنی >سیمان - عضو هیات مدیره سیمان تهران، ضمن تایید خبر افزایش ۳۰ درصدی قیمت سیمان، اظهار کرد: مصوبه افزایش قیمت ۳۰ درصدی سیمان، هفته آینده توسط مراجع مربوط اعلام و رسانه ای خواهد شد.
به گزارش ماین نیوز، علی محمد بُد گفت: در سال های اخیر به رغم افزایش نرخ تمامی کالاها و محصولات و همچنین رشد هزینه های تولید، قیمت سیمان ثابت مانده بود و روند افزایشی نداشته است.

وی در پاسخ به این پرسش که صنعت سیمان با آیا افزایش ۳۰ درصدی سیمان، موافق است و خواسته تولیدکنندگان تامین می شود، تصریح کرد: بله. صنعت با این میزان افزایش موافق است. هرچند سود چندانی برای تولیدکنندگان ندارد اما قیمت سیمان را متعادل می کند.

عضو هیات مدیره سیمان تهران، قیمت این کالا را در حال حاضر هر کیلوگرم ۱۰۰۰ تومان اعلام و اظهار کرد: در شرایط اقتصادی کنونی که تمامی کالاها روند افزایشی گرفته اند، این قیمت عجیب و خنده دار است.

به گفته بُد، افزایش ۳۰ درصدی نرخ سیمان برای کارخانه هایی که مدیریت هزینه مناسبی و خریدهای شان را انجام داده باشند، سودهای خوبی عایدشان خواهد کرد و این موضوع برای سیمانی هایی که در بورس هستند، نمود بیشتری خواهد داشت.

وی همچنین از برگزاری نشست صنفی مرتبط با مصوبه افزایش قیمت سیمان ادر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان خبر داد و گفت: فردا صبح جلسه ای به همین منظور با حضور اعضا در انجمن برگزار می شود.

گفتنی است؛ خبرنگار با اقتصاد در تماسی با دفتر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان، خواستار مصاحبه با عبدالرضا شیخان، دبیر انجمن شد که وی انجام مصاحبه در این زمینه را به بعدازظهر فردا و پس از برگزاری نشست مذکور، موکول کرد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۱
کد مطلب: 47047
 
مرجع : رادیو سهام