گروه معادن مس
 
بزرگ‌ترین معدنِ مس کاتدیِ بخش خصوصی کشور، به زودی افتتاح می‌شود
گروه معادن >مس - سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین گفت: معدن مس طارم به زودی و به صورت رسمی در سفر ریاست جمهوری به استان و یا در سفر یکی از مسؤولان بلند پایه کشوری افتتاح خواهد شد.
 
به گزارش ماین نیوز، منوچهر حبیبی سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: کارخانه مس طارم، بزرگترین معدن مس کاتدی بخش خصوصی در کشور به شمار می‌رود که ظرفیت تولید مس آن به بیش از ۱۰ هزار تن در سال خواهد رسید.

وی تصریح کرد: پس از بهره‌برداری از این معدن تعداد ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۲ هزار نفر نیز به صورت غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری برای این معدن در حدود ۱۶۰ تا ۱۷۰ میلیارد تومان تخمین زده شده و عملیات اجرایی این پروژه نیز در حال بهره‌برداری آزمایشی قرار دارد.

وی عنوان کرد: این معدن به صورت رسمی در سفر ریاست جمهوری به استان و یا در سفر یکی از مسئولان بلند پایه کشوری افتتاح خواهد شد.

حبیبی بیان کرد: عملاً این پروژه به اتمام رسیده و تا چندی دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین اظهار کرد: پیش از این عنوان شده بود که این معدن در فروردین ماه سال جاری افتتاح خواهد شد اما به جهت عدم تکمیل کارها، این معدن مس با دو ماه تأخیر، اکنون آماده بهره‌برداری خواهد بود.

گفتنی است، معدن مس طارم یکی از مهم‌ترین پروژه‌های صنعتی در طارم با ظرفیت اشتغال بالا است که سالهاست اهالی این منطقه در انتظار افتتاح آن هستند . این در حالی است که حبیبی در روزهای پایانی سال گذشته از افتتاح این پروژه در ماه‌های ابتدایی امسال خبر داده بود .
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۹
کد مطلب: 47046
 
مرجع : خبرگزاری فارس