گروه معادن فلزات گرانبها
 
مدیرعامل منطقه آزاد کیش:
آغاز همکاری با کشور غنا برای راه اندازی بازار طلا در کیش
گروه معادن >فلزات گرانبها - مدیرعامل منطقه آزاد کیش گفت:با همکاری کشور غنا بازار طلا در کیش راه اندازی می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، غلامحسین مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در نشست رسانه مشترک با مایکل اوکی بافا مشاور رئیس جمهور و رئیس مناطق آزاد غنا در جزیره کیش ضمن تاکید بر توسعه همکاری و مبادلات تجاری بین غنا و جزیره کیش گفت: عنایت به اینکه غنا یکی از غنی ترین کشورها بابت برخورداری از معادن طلا با در نظر گرفتن مزیت های اقتصادی منطقه آزاد کیش، ایجاد بازار طلا در این جزیره برای فرآوری و ساخت محصولات و زیورآلات مختلف جهت تامین نیاز داخلی و سپس صادرات آن به بازار بزرگ کشورهای منطقه از جمله محور های مهم گفتگو برای همکاری جزیره کیش با غنا بود مظفری افزود به طور قطع این رفت و آمد و گفتگو ها در رونق اقتصادی جزیره کیش و کشور بسیار موثر خواهد بود.

مظفری وجود پردیس بین الملل پنج دانشگاه برتر کشور در جزیره کیش را فرصت ارزشمندی برای توسعه فعالیت های آموزش عالی دراین جزیره بر شمرد و با اعلام آمادگی برای پذیرش دانشجویان کشور غنا در جزیره کیش گفت: درحال حاضر تمامی دانشجویان پردیس بین المللی کیش دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشجویان خارجی هستند که این امر بیانگر فضای خوب و امکانات مناسب تحصیل دانشجویان خارجی درجزیره کیش است.

مظفری همچنین با اشاره به بازار گسترده تولید و صادرات کاکائو در غنا افزود: در این نشست پیشنهادات خوبی برای همکاری های تجاری با جزیره کیش در زمینه کاکائو مطرح شد که ازآن جمله میتوان به تاسیس کارخانه فرآوری و بسته بندی درجزیره کیش برای تامین نیاز داخلی و صادرات مجدد به کشورهای خارجی اشاره کرد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش بااشاره به امضای تفاهم نامه همکاری بین شورایعالی مناطق آزاد ایران و غنا در تهران به عنوان یکی ازدستاوردهای مهم این سفرتاکید کرد: بابهره گیری از تمام ظرفیت های موجود برای فراهم کردن شرایط اجرای بهتر این تفاهم نامه همکاری تلاش خواهیم کرد.

همچنین مایکل اوکی بافا جزیره کیش را یکی از زیباترین جزایر جهان برشمرد و با ابراز خرسندی از سفر به این جزیره زیبای مرجانی گفت: تبادل اطلاعات، آموزش روش های کارآمد رشد و توسعه موفق کیش و بهره مندی از تجارب ارزشمند مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش برای الگوبرداری در مناطق آزاد غنا یکی ازمهم ترین اهداف سفر من به کیش بود.

وی با تاکید بر اینکه جزیره کیش در زمینه فعالیت های تجاری و اقتصادی رشد و توسعه قابل ملاحظه ای داشته است گفت: وجود طرح های بزرگ و سرمایه گذاری های کلان فعالان اقتصادی در کیش نشانگر فعالیت گسترده بخش خصوصی درکیش است که این نکته مثبتی دربرنامه ریزی برای عملکرد موفق مناطق آزاداست.

وی مبادلات تجاری، ترانزیت کالا بااستفاده ازامکانات خوب بندری کیش، گردشگری در بخش های مختلف تفریحی، فرهنگی و تاریخی، سلامت و اکوتوریسم را از جمله محورهای همکاری غناو کیش برشمرد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد غنا همچنین با اشاره به کشت گسترده دانه های کاکائو در غنا وجود نیروی کار ارزان و فعالیت شرکت های بزرگ تولید کننده شکلات جهان دراین کشورگفت: جزیره کیش می تواند در زمینه تاسیس کارخانه تولید شکلات دراین کشور و تکمیل بخشی از این تولیدات در جزیره کیش با استفاده از صنایع بسته بندی مجهز ایران و صادرات محصولات تولیدی به کشورهای خارجی با غنا همکاری داشته باشد.

مایکل اوکی بافا با تاکید بر اینکه مناطق آزاد غنا از بهترین مناطق آزاد در بین کشورهای آفریقایی هستند که همواره برای رشد و توسعه روز افزون تلاش می کنند، سفر به کیش را گام مهمی در جهت ارتقاء سطح کیفی برنامه های توسعه ای غنا برشمرد و از مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش دعوت کرد تا برای تقویت زمینه های همکاری مشترک به غنا سفر کنند.

لازم به ذکر است دبیر شورایعالی مناطق آزاد غنا در سفر دو روزه خود به جزیره کیش از برخی طرح های عمرانی بخش خصوصی ازجمله چند برج مسکونی، امکانات گردشگری، تفریحی و دریایی، فرودگاه بین المللی، سایت بازیافت و تاسیسات بندری کیش، بازدید کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰
کد مطلب: 47030
 
مرجع : خبرگزاری مهر