گروه معادن مس
 
مس سرچشمه پهنه های جدید معدنی استان کرمان را فعال می کند
گروه معادن >مس - شرکت ملی صنایع مس ایران بمنظور رونق تولید در قالب سرمایه گذاری های جدید اقدام به فعال کردن پهنه های جدید معدنی نیمه فعال و راکد در استان کرمان خواهد کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران شامگاه شنبه در نشست با استاندار و برخی نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس شورای اسلامی در تهران از سرمایه گذاری های جدید صنعت مس سخن گفت و افزود: این سرمایه گذاری های نوید بخش رونق تولید و ایجاد اشتغال بیشتر خواهد بود.

اردشیر سعد محمدی با اشاره به سرمایه گذاری های جدید شرکت ملی صنایع مس ایران در صنایع مرتبط با مس ارزش این سرمایه‌گذاری ها را بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان برآورد کرد. مدیرعامل شرکت ملی صنایع مش ایران تصریح کرد: با به نتیجه رسیدن این سرمایه گذاری‌ها زمینه مناسبی برای اشتغال در استان پهناور کرمان فراهم می شود.

وی در این نشست اعلام آمادگی کرد که معادن دیگر استان کرمان را که از فعالیت مناسبی برخوردار نیستند به صورت مستقیم یا مشارکتی فعال کند.

استاندار کرمان هم در این نشست بررسی زمینه‌های توسعه فعالیت‌های شرکت ملی صنایع مس ایران در معادن استان کرمان با بیان اینکه فعالیت‌های معدنی و صنعتی شرکت ملی صنایع مس باید بر اساس برنامه‌ریزی و رعایت ضوابط علمی و توجیه اقتصادی انجام گیرد؛ گفت: امیدواریم شرکت مس بتواند در حوزه‌های مختلف با رعایت اصول اقتصادی و توجه به مساله توسعه متوازن فعالیت کند.

محمد جواد فدائی همچنین از شرکت مس دعوت کرد در پهنه‌های جدید معدنی استان که اکنون نیمه فعال یا راکد هستند هم فعالیت کند.

در این نشست که سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان، جمعی از مدیران مس، نمایندگان مردم شهرستان های سیرجان و بردسیر؛ رفسنجان و انار و شهربابک و تعدادی از مدیران استان حضور داشتند سایر مسایل مربوط به صنعت مس در استان هم بررسی شد.

معدن مس سرچشمه یکی از بزرگترین مجتمع‌های صنعتی معدنی جهان بشمار می رود که در فاصله ۱۶۰ کیلومتری کرمان و ۵۰ کیلومتری رفسنجان این استان قرار دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۰
کد مطلب: 47020
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا