گروه معادن زغال‌سنگ
 
فوت ۲ معدنکار در سوادکوه
تداوم بی توجهی به ایمنی معادن
گروه معادن >زغال‌سنگ - از آنجایی که بسیاری از معادن استان فاقد ایمنی و استاندارد کافی بوده ولی فعالیت غیراصولی برخی از آنان سبب فوت هر از چندگاهی از کارگران زحمتکش این استان می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، ساعات آغازین روز 5 شنبه 30 خرداد ماه هنوز آغاز نشده که ناگهان خبر ناگواری در تلکس خبری گروه‌های مجازی و برخی رسانه‌های محلی قرار می‌گیرد.

ساعتی پیش این خبر تایید شده و حاکی از وقوع انفجار معدن در سوادکوه و جان باختن تنی چند از کارگران معدن سوادکوه خبر می‌دهد.

زکریا اشکپور، سخنگوی اورژانس مازندران ظهر امروز در تایید خبر انفجار معدن به خبرگزاری‌ها گفت: حوالی ساعت 9 امروز خبر این حادثه به مرکز ارتباطات اورژانس استان مازندران اعلام شده و پس از آن آمبولانس‌های پایگاه‌های اورژانس پل سفید و زیرآب و هلال احمر جوارم به محل حادثه در منطقه آزاد مهر، عبور فارسی، معدن زغال سنگ اعزام شدند.

وی افزود: متاسفانه دو نفر در اثر استنشاق گازهای داخل معدن دچار مسمومیت شدید شدند و تیم های اورژانس پس از ورود به صحنه و بررسی وضعیت مصدومان دریافتند که دو نفر آقای 42 ساله وحدود 50 ساله فاقد هرگونه علائم حیاتی هستند.

اشکپور تاکید کرد: اقدامات لازم از جمله احیای پیشرفته قلبی ریوی برای این افراد آغاز شد اما متاسفانه بی‌تأثیر بود و توسط آمبولانس اورژانس پل سفید و هلال احمر جوارم این دو نفر به بیمارستان شهدای زیرآب منتقل شدند و ادامه احیا در بیمارستان هم متاسفانه بی‌تأثیر بود و این دو معدنکار فوت کردند.
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۳
کد مطلب: 47003
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم