گروه اكتشاف و زمين شناسي
 
مدیر مجتمع معدنی چادرملو مطرح کرد؛
«استخراج زیرزمینی» عمر معدن را افزایش می‌دهد
اکتشافات راه نجات «چادرملو»
گروه اكتشاف و زمين شناسي - مدیر مجتمع معدنی چادرملو گفت: استخراج ذخیره سنگ آهن ها به روش زیر زمینی یکی از راهکارهای افزایش طول عمر معدن محسوب می شود که امیدواریم به تبع اکتشافات انجام شده در محدوده تحت اختیار مجتمع به ذخایر کوچیکی دست یابیم و از این طریق طول عمر معدن نیز از 4 به 6 سال افزایش یابد.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد ابریشمی مدیرمجتمع معدنی چادرملو در نشست با خبرنگاران گفت: چادرملو یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کنسانتره سنگ آهن محسوب می شود و تقریبا 100 درصد محصولات تولید شده در داخل کشور مصرف می شود.

وی با اشاره به اینکه 100 درصد محصولات جانبی تولید شده در این شرکت نیز در داخل کشور مصرف می شوند، افزود: بخشی از آن ها نیز به صورت مزایده ای به فروش می رسند و یا در راستای تامین ارز مورد نیاز صادر می شوند.

ابریشمی با اشاره به اینکه براساس برنامه ریزی های انجام شده باید در سال جاری 9 میلیون و 100 هزار تن کنسانتره تولید شود، افزود: برای این حجم از تولید میزان جابجایی سنگ آهن و باطله حدود 60 میلون تن است.

وی خاطرنشان کرد: تا کنون میزان تولید کنسانتره در این شرکت 2.5 میلون تن بوده که این رقم بیش از برنامه های پیش بینی شده است.

مدیرمجتمع معدنی چادرملو با بیان اینکه میزان جابجایی معدن نیز بیش از برنامه های تعیین شده است، افزود: برای انجام این کار از ماشین‌آلات و تجهیزات مختلفی استفاده می شود.

ابریشمی با بیان اینکه براساس پیش بینی های انجام شده باید 10 میلیون تن کنسانتره به طور سالیانه توسط این شرکت تولید شود، ادامه داد: بنابراین باید 14.5 میلیون تن سنگ آهن مورد استفاده قرار گیرد که بر این مبنا می توان گفت این محصول تا 4 سال آینده وجود دارد.

وی با بیان اینکه در راستای افزایش طول عمرمعدن تمهیدات مختلفی اندیشیده شده است، ادامه داد: در حال حاضر سنگ آهن از معادن منطقه خریداری می شود و دپوی آن نیز وجود دارد اما براساس پیش بینی های انجام شده امسال باید 2 میلیون تن از این محصول خریداری شود.

مدیر مجتمع معدنی چادرملو استخراج ذخیره سنگ آهن ها به روش زیر زمینی را راهکار دیگری برای افزایش طول عمر معدن دانست و افزود: امیدواریم به تبع اکتشافات انجام شده در محدوده تحت اختیار مجتمع به ذخایر کوچیکی دست یابیم که از این طریق طول عمر معدن نیز از 4 به 6 سال افزایش یابد.

ابریشمی خاطرنشان کرد: پروانه اکتشافی از معدنD19 که در مسیر شمالغرب چادرملو قراردارد نیز دریافت شده است، ادامه داد: این پروژه که به طور شراکتی بین مجتمع معدنی چادرملو و سنگ آهن بافق بوده درمرحله انتخاب پیمانکار ژئوفیزیک قرار دارد.

وی ادامه داد: انجام این پروژه در نهایت منجر به ایجاد یک شبکه حفاری اکتشافی و ذخیره مناسب با طول عمر زیاد ایجاد می شود که از این طریق طول عمر شرکت نیز افزایش می یابد.

مدیر مجتمع معدنی چادرملو با اشاره اینکه باوجود همه تحریم های خارجی و داخلی تولیدات این شرکت براساس برنامه ریزی ها انجام می شود، افزود: چادرملو بعنوان یکی از شرکت های برتر تولیدکننده پایدار سنگ آهن در کشور تاکنون در زمینه معادن سنگ آهن مشکلی ایجاد نشده اما در معادن کوچک با مشلات ناشی از خام فروشی و صادرات دست و پنجه نرم می کند.

ابریشمی ادامه داد: درحال حاضر صادرات این محصولات توسط تولیدکنندگان انجام می شود که این امر به نفع آن هاخواهد بود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۱
کد مطلب: 46985
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز