بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از پروژه های میدکو

می متالز , 27 خرداد 1398 ساعت 20:09

دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح روز 24 خرداد ماه 1398 پس از نشست صمیمی با جمعی از صنعتگران و معدنکاران کرمانی و بررسی مهمترین مسایل و مشکلات آنها به شهرستان زرند عزیمت نموده و از پروژه های شرکت فولاد زرند ایرانیان بازدید نمود.


به گزارش ماین نیوز به نقل از روابط عمومی میدکو، در این بازدید دکتر علی اصغر پورمند (مدیرعامل میدکو)، دکتر محمدجواد فدایی (استاندار کرمان)، دکتر امیری (نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی) و جمعی از مدیران محلی و استانی ایشان را همراهی کردند.

ارایه تسهیلات کم بهره جهت فعالان معادن زغال سنگ و تامین بخشی از چوب مورد نیاز آنها، دو دستور وزیر بود که بر اجرای آنها تاکید شد. همچنین وی پروژه فعال سازی معادن کوچک مقیاس را یکی از اولویت های خود دانست و گفت: از سرمایه گذاران در این راستا حمایت خواهیم کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به شهرستان زرند از معدن سنگ آهن جلال آباد زرند، مجتمع فولاد زرند ایرانیان، مجتمع کک سازی زرند و مجتمع فولاد بردسیر بازدید بعمل آورد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اهمیت رونق تولید در سال جاری و اهمیت حرکت در مسیر مورد نظر مقام معظم رهبری اظهار داشت: در شرایط جنگ اقتصادی با افتتاح و راه اندازی هر واحد تولیدی، یک سنگر و خاکریز در عرصه تولید به نشانه پیروزی برای ما فتح می شود و امروزه پیروزی و شکست کشور ایران در حوزه رونق تولید رخ می دهد.

وی گفت: خوشبختانه منطقه زرند با حجم عظیم سرمایه گذاری صورت گرفته دارای فرصت های متعدد اشتغال زایی است و زرند به زودی می تواند پایان بیکاری برای جوانان خود را اعلام کند.

وی با اشاره به رشد چهار و شش دهم درصدی سالیانه صنعت فولاد در دنیا افزود: با تلاش متخصصان داخلی زمینه رشد سالیانه 17 درصدی در صنعت فولاد کشور فراهم شده و از این حیث جمهوری اسلامی ایران از رتبه سیزدهم در دنیا به رتبه دهم رسیده است.

وی پیشرفت های اخیر کشور در حوزه صنایع و معادن را شروع یک نهضت و انقلاب دانست و ابراز داشت: هر فردی با سفر به استان کرمان و مشاهده معادن عظیم در منطقه می تواند این انقلاب رخ داده را مشاهده کند.

وزیر صمت با بیان اینکه معادن یک پتانسیل خدادادی در کشور است؛ اولویت های مدیریتی وزارت صنعت، معدن و تجارت را در سه محور بیان کرد و افزود: خودکفایی در کشور با استفاده از توان داخلی، اولویت فعالیت بر روی معادن در مناطق محروم و تکیه بر خرید و استفاده از تولیدات داخلی سه اولویت مهم وزارت صمت برای توسعه صنایع معدنی در کشور است.

رحمانی در پایان در جلسه ای که در سالن اجتماعات مجموعه فولاد زرند ایرانیان برگزار شد، شرکت کرد و پای صحبت فعالان کارگری، کارفرمایی، صنفی، صنعتی و معدنی منطقه زرند قرار گرفت و برای رفع مشکلات معادن زغال سنگ این منطقه قول پیگیری داد، وی در پایان به احترام این صنف سخت کوش، نماینده کارگران معادن زغال سنگ زرند را صمیمانه در آغوش گرفت.
کد مطلب: 46975

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/46975/بازدید-وزیر-صنعت-معدن-تجارت-پروژه-های-میدکو

ماین نیوز
  http://www.minews.ir