گروه صنایع معدنی سیمان
 
بررسی کیفیت ۸۰ واحد تولید سیمان کشور در همدان
گروه صنایع معدنی >سیمان - بررسی کیفیت ۸۰ واحد تولید سیمان کشور به همدان سپرده شد.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد مددی ، مدیرکل استاندارد همدان از واگذاری طرح پالایش صنایع سیمان کشور به همدان خبر داد و گفت: در این طرح ملی کیفیت سیمان و وضعیت استاندارد سازی این ماده صنعتی سنجیده می‌شود.

وی با بیان اینکه در استان همدان سه واحد صنعتی تولید سیمان فعالیت دارند افزود: هشتاد واحد تولید سیمان در کشور فعالیت دارند که در اجرای این طرح کیفیت محصولات این واحد‌ها در سال گذشته مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گیرند.

مدیر کل استاندارد همدان اضافه کرد: طرح پالایش کیفیت سیمان برای نخستین بار در کشور با هدف شناسایی آیتم و درصد‌های منطبق نبودن با استاندارد‌های ملی و بین المللی اجرا می‌شود که این مسئولیت به اداره کل استاندارد همدان واگذار شده است.

مددی با بیان اینکه سالانه ۲ تا ۶ بار محصول کارخانه‌های سیمان از مبدا تا شبکه توزیع مورد کنترل و بازرسی قرار می‌گیرد، افزود: سیمان از مصالح ساختمانی است که کیفیت آن به طور مستقیم با ایمنی و استحکام انواع سازه ارتباط دارد.

مدیرکل استاندارد همدان خاطرنشان کرد: اطلاعات و آمار استخراج شده از این طرح، علاوه بر دستیابی به نرخ کیفیت سیمان داخلی، میزان مصرف و صادرات این محصول به طور دقیق مشخص و منبع موثقی برای تصمیم گیری‌های سازمان استاندارد محسوب می‌شود.

وی گفت: در طرح پالایش کیفیت سنجی برای تمام محصولات مشمول استاندارد اجباری در حال اجراست و هر استان وظیفه آمارگیری از یک محصول را به عهده دارد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۵
کد مطلب: 46965
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان