گازگرفتگی در معدن طزره دامغان یک کشته داشت

خبرگزاری ايرنا , 26 خرداد 1398 ساعت 14:43

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان دامغان گفت: وقوع حادثه در یکی از کارگاه های تونل غربی معدن طزره دامغان، منجر به گازگرفتگی و فوت یک کارگر این معدن شد.


به گزارش ماین نیوز، محمود پورمعظمی افزود: حادثه در معدن زغال سنگ طزره دامغان منجر به گازگرفتگی یک معدنکار شد که او در حال اعزام به بیمارستان ولایت دامغان فوت کرد.

وی اضافه کرد: مجتبی گیلان کارگر ۳۱ ساله معدن رزمجا غربی البرز شرقی بود که در این حادثه جان خود را از دست داد.
پورمعظمی اظهار داشت: این حادثه ساعت ۱۲ ظهر امروز در حالی رخ داد که کارگر در تونل مشغول استخراج زغال سنگ بوده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دامغان تصریح کرد: به دنبال کسب اطلاع دقیق‌تر از مسؤولان شرکت البرز شرقی و نظر پزشکی قانونی درباره علت و چگونگی رخداد این حادثه هستیم.

پنجشنبه بیست و سوم خرداد ۹۸ نیز در حادثه ریزش تونل در معدن زغال‌سنگ البرز شرقی دامغان، ۲ نفر از کارگران که مشغول کار بودند، جان خود را از دست دادند و یک نفر نیز در آن حادثه مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

۹۵ درصد سهام معادن البرز شرقی به ذوب آهن اصفهان واگذار شده و باقی سهام آن هم به عنوان سهام عدالت به کارگران و کارکنان این شرکت داده شده است.
مجموعه معادن زغال سنگ البرز شرقی در منطقه طزره دامغان در مناطق سردسیر و کوهستانی جنوب رشته کوه‌های البرز و در فاصله ۵۰ کیلومتری شهرستان دامغان واقع شده است.
شرکت البرز شرقی دارای یک هزار کارگر قراردادی و ۶۰۰ کارگر پیمانی است که به عنوان بزرگترین بنگاه اقتصادی استان سمنان شناخته می‌شود.


کد مطلب: 46958

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/46958/گازگرفتگی-معدن-طزره-دامغان-یک-کشته

ماین نیوز
  http://www.minews.ir