افزایش صادرات سنگ‌های معدنی از چابهار به چین

خبرگزاری تسنيم , 27 خرداد 1398 ساعت 16:58

رئیس بندر شهید کلانتری چابهار گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۷ دستگاه کانتینر ۲۰ فوت حاوی سنگ‌های معدنی از بندر "شهید کلانتری" چابهار بارگیری و به مقصد چین ارسال شده است.


به گزارش ماین نیوز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و‌ دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، مجتبی محمدزاده با اشاره به روند رو به رشد صادرات سنگ‌های معدنی از بندر چابهار، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 17 دستگاه کانتینر 20 فوت حاوی سنگ‌های معدنی از بندر "شهید کلانتری" چابهار بارگیری و به مقصد چین ارسال شده است.

رئیس بندر شهید کلانتری چابهار افزود: این کانتینرها که اولین محموله‌های صادراتی سنگ‌های معدنی پس از چندین سال از این بندر بوده، اگرچه ممکن است از نظر وزنی چشمگیر نباشد اما می‌تواند راهگشای صادرات سایر محموله‌های از این دست باشد که به سبد کالاهای صادراتی بندر شهید کلانتری اضافه می‌شود.

وی تصریح کرد: صادرات سنگ‌های معدنی به دلیل ویژگی‌های بندری بندر چابهار از قبیل عمق مناسب اسکله، وجود تجهیزات استراتژیک، تخفیفات تعرفه‌ای و ترافیک جاده‌ای پایین، به عنوان یکی از بازارهای هدف بندر چابهار در سال‌های اخیر مورد توجه واقع شده است.

رئیس بندر شهید کلانتری چابهار افزود: همچنین وجود معادن غنی در استان سیستان و بلوچستان و مسافت زمینی کوتاه آن تا بندر چابهار ضرورت ایجاد بسترهای مناسب جهت انتقال، بارگیری و صادرات این قبیل کالاها را دوچندان کرده است.


کد مطلب: 46950

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/46950/افزایش-صادرات-سنگ-های-معدنی-چابهار-چین

ماین نیوز
  http://www.minews.ir