گروه معادن فلزات گرانبها
 
لزوم تسریع در تامین منابع مالی معدن تیتانیوم کهنوج
گروه معادن >فلزات گرانبها - وزیر صنعت، معدن و تجارت از مجتمع در حال ساخت تولید تیتانیوم کهنوج بازدید کرد و طولانی شدن روند احداث آن را تاسف بار خواند .
 
به گزارش ماین نیوز، آقای رضا رحمانی درادامه سفر به جنوب استان کرمان از معدن تیتانیوم کهنوج و روند ابراز تاسف وزیر صمت، از تاخیر در اجرای طرح تیتانیوم کهنوج احداث مجتمع تولید کنسانتره تیتانیوم دراین شهرستان بازدید کرد. اجرای طرح مجتمع تولید کنسانتره تیتانیوم کهنوج در سال 96 و با پیش بینی سرمایه گذاری 5 هزار و 890 میلیاردتومان و ایجاد اشتغال برای هزار نفر آغاز شد. مدت اجرای این طرح 4 ساله اعلام شد اما بعد از سه سال هنوز در مرحله ساخت اسکلت ساختمان است. ظرفیت تولیدی این معدن 130 هزار تن کنسانتره و 70 هزار تن سرباره در سال اعلام شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از این معدن گفت: متاسفانه روند احداث این طرح بسیار طولانی شده و از برنامه زمان بندی، عقب مانده ابراز تاسف وزیر صمت، از تاخیر در اجرای طرح تیتانیوم کهنوج + مصاحبهاست که با دستورات داده شده پیگیر رفع موانع و مشکلات این پروژه هستیم. اقای رحمانی با بیان این مطلب که باید تامین منابع مالی معدن تیتانیوم کهنوج جدی گرفته شود، افزود: مقرر بود که این طرح تا سال ۹۹ راه اندازی شود که متاسفانه از زمانبندی تعیین شده به دلیل برخی مشکلات عقب است اما می‌کوشیم درحداقل زمان ممکن مشکلات این مجموعه حل و فصل شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۷
کد مطلب: 46949
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما