گروه معادن فلزات گرانبها
 
مجتمع تیتانیوم کهنوج یکهزار فرصت شغلی ایجاد می کند
گروه معادن >فلزات گرانبها - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان گفت: مجتمع تیتانیوم کهنوج با سرمایه گذاری ۵۹۸ میلیارد تومان برای یکهزار نفر شغل ایجاد می کند.
 
به گزارش ماین نیوز، مسلم مروجی فرد روز پنجشنبه در حاشیه بازدید رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت از مجتمع تیتانیوم  افزود: محصول تولیدی این کارخانه، سرباره و کنسانتره تیتانیوم است.

وی با بیان اینکه ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) مجری راه اندازی تیتانیوم کهنوج است ادامه داد: این مجتمع سالانه ۱۳۰ هزار تن کنسانتره و ۷۰ هزار تن سرباره تولید می کند.

مروجی با اشاره به اینکه مجتمع تیتانیوم کهنوج هم اکنون ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد عنوان کرد: با توجه به اینکه سالانه ۵۰ هزار تن پیگمنت (رنگدانه) به کشور وارد می شود، با اتمام این کارخانه نیاز کشور به پیگمنت تامین خواهد شد.

بخشی از این مجتمع به عنوان نخستین واحد تحقیقاتی نیمه صنعتی تولید رنگدانه (پیگمنت) تیتانیوم کهنوج، آبان ماه سال ۹۵ توسط اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری افتتاح شد.

این طرح در سه فاز کنسانتره، سرباره و پیگمنت اجرا می شود.

ذخیره قطعی معدن تیتانیوم کهنوج ۱۵۰ میلیون تن و ذخیره احتمالی آن ۴۰۰ میلیون تن است.

تیتانیوم، کروم و مس از مهمترین معادن جنوب استان کرمان است که عملیات اکتشاف و استخراج در پهنه های معدنی این منطقه در دست اجراست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به جنوب استان کرمان از شرکت معادن کرومیت فاریاب در شهرستان منوجان بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌های این شرکت قرار گرفت.

رضا رحمانی در این سفر همچنین از پایانه صادراتی جیرفت بازدید و کارخانه مس امید سبزواران جیرفت را افتتاح می کند.

جنوب کرمان با هفت شهرستان و یک میلیون نفر جمعیت، یک سوم مساحت استان را به خود اختصاص داده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۱
کد مطلب: 46927
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا