گروه صنایع معدنی فولاد
 
عظیمیان:
۷۵ درصد تکنولوژی صنعت فولاد کشور بومی‌سازی شده است
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: در حال حاضر با اتکا به دانش فنی شرکت‌های داخلی ۷۵ درصد تکنولوژی تولید فولاد را کسب کرده‌ایم و نیاز به تلاش بیشتری است که به ۱۰۰ درصد تکنولوژی به ویژه با استفاده از دانش دانشگاهی برسیم.
 
به گزارش ماین نیوز، حمیدرضا عظیمیان در جلسه شورای عالی دفتر همکاری‌های شرکت فولاد مبارکه و دانشگاه اصفهان با تأکید بر اهمیت تعامل صنعت و دانشگاه اظهار داشت: استفاده از چراغ دانش می‌تواند در توسعۀ تکنولوژی و چرخۀ تولید و اقتصاد کشور نقش به‌سزایی داشته باشد.

وی با بیان این‌که در چشم‌انداز و هدف‌گذاری‌های جدید فولاد مبارکه دست‌یابی به دانش فنی روز و تکنولوژی فولاد ترسیم شده است، ادامه داد: به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا پنج سال آینده به این هدف مهم و تعیین‌کننده برسیم.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان خاطرنشان کرد: اینکه فولاد مبارکه بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد کشور و خاورمیانه است خوب است، ولی کافی نیست؛ باید از این مرحله عبور کنیم و صاحب تکنولوژی شویم، در این صورت است که می‌توانیم مجموعۀ کاملی باشیم.

وی ضمن ابراز خرسندی از دست‌یابی به دانش فنی تولید گندله و آهن اسفنجی در کشور تصریح کرد: در حال حاضر با اتکا به دانش فنی شرکت‌های داخلی ۷۵ درصد تکنولوژی تولید فولاد را کسب کرده‌ایم و نیاز به تلاش بیشتری است که به ۱۰۰ درصد تکنولوژی بومی دسترسی پیدا کنیم و برای تحقق این امر راهی جز استفاده از دانش داخلی که به‌خصوص در دانشگاه‌ها تولید می‌شود نداریم و این برای صنعت فولاد کشور یک الزام است.

شرکت‌های بزرگ و موفق دنیا دانشگاه‌ها را به دل صنعت برده‌اند

در همین خصوص هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان گفت: ظرفیت و پتانسیل دانشگاه‌ها بسیار بالاست و شاید هم‌اکنون از ۵۰ درصد این ظرفیت استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: این تجربه شرکت‌های بزرگ و موفق دنیاست که دانشگاه‌ها را به دل صنعت برده‌اند چراکه رمز موفقیت در این مقوله این است که دانشگاه در همکاری نزدیک با صنعت قرار داشته باشد و در اتاق‌های فکر مشترک از دانش کسب‌ شده استفاده کند.

گفتنی است در پایان این نشست بر توسعۀ ارتباط و همکاری‌های دوجانبۀ شرکت فولاد مبارکه و دانشگاه اصفهان تأکید شد و قراردادهای همکاری در زمینه‌های مختلف به امضا رسید.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۰
کد مطلب: 46906
 
مرجع : خبر آنلاین