گروه صنایع معدنی فولاد
 
برای نخستین بار در خاورمیانه انجام شد :
تولید دو محصول جدید نسوز در چهارمحال و بختیاری
گروه صنایع معدنی >فولاد - دو محصول جدید نسوزبرای نخستین بار در کشور و خاورمیانه در چهارمحال و بختیاری تولید شده است
 
به گزارش ماین نیوز، سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی چهارمحال و بختیاری گفت: برای نخستین بار در خاورمیانه و کشور، کارخانه آجر نسوز سفیدشت دومحصول جدید با عنوان دریچه های کشویی ونازل دیگ ذوب را تولید کرده است.

مهرداد قاسمی دستگردی با اعلام این خبر افزود:این محصولات کار کنترل مذاب را انجام می دهند و در صنایع فولاد کاربرد دارند.
وی گفت: فرآورده های نسوز عامل رونق تولید در فولادهای کشور هستند؛ اگر مواد نسوز وجود نداشته باشد یک گرم فولاد هم تولید نمی شود.
قاسمی دستگردی عنوان کرد : این واحد صنعتی بیشترین تولید این محصول را در کشور بر عهده دارد که به طور متوسط سالانه 28 هزار تن محصول تولید می کند.

مدیرعامل کارخانه آجر نسوزسفیدشت هم گفت: هم اکنون 300 نیروی کارخانه آجر نسوز سفیدشت بالای 50 درصد آجر نسوز صنایع فولادی کشور از جمله فولاد مبارکه، بزرگترین مجتمع فولادی کشور، را تأمین می‌کنند.
فرهی، از برنامه ریزی و تلاش برای تولید مواد اولیه در این واحد خبر داد و گفت : کارشناسان و مهندسان این کارخانه با همکاری و همفکری دیگر مهندسان کشور که در این نوع خاص صنعت دارای تخصص هستند؛ تلاش دارند مواد اولیه تولید آجر نسوز و سایر فرآوردهای نسوز را تولید و کشور را از واردات مواد اولیه بی نیاز کنند تا رونق تولید همچنان ادامه یابد.

وی از تراز ارزی مثبت در کارخانه آجر نسوز سفیدشت خبر داد و گفت: در حوزه آجر نسوز، بالای 40 درصد و قطعات، بیش از 500 درصد تراز ارزی کشور مثبت است.
کارخانه آجر نسوز مهرگداز در شهرک صنعتی سفیدشت به فاصله 45 کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری با تولید انواع فرآورده های نسوز از 12سال پیش وارد بازار داخلی شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۷
کد مطلب: 46904
 
مرجع : شاتا نیوز