گروه معادن مس
 
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی:
مس سونگون نقش مهمی در اشتغال‌زایی فارغ‌التحصیلان منطقه دارد
گروه معادن >مس - حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم ظهر روز (چهارشنبه 8 خردادماه) در دیدار با مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با تأکید بر پتانسیل‌های معدنی استان گفت: باید از این پتانسیل‌ها و ظرفیت‌ها در جهت توسعه استان و ایجاد اشتغال برای جوانان استفاده کرد.
 
به گزارش ماین نیوز به نقل از مس پرس، امام‌جمعه تبریز با اشاره به استقبال مردم و مسئولان استانی از انتخاب دکتر سعد محمدی به‌عنوان مدیرعامل شرکت مس گفت: راه‌اندازی کارخانه ذوب مس سونگون با رعایت تمام مسائل زیست‌محیطی و مطابق با آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا ضروری است و در این راستا بر اجرای طرح‌های معدنی و صنعتی با حفظ محیط‌زیست تأکید کرده‌ایم.

آل هاشم با اشاره به این‌که طی چند سال گذشته تکمیل زنجیره تولید و احداث کارخانه ذوب در مجتمع مس سونگون به خاطر مشکلات محیط زیستی متوقف‌شده بود اظهار داشت: با تکنولوژی‌های جدید و به‌روز دنیا در حوزه مسائل زیست‌محیطی، می‌توان مسائل و مشکلات زیست‌محیطی را حل کرد.

آل هاشم با اشاره به اینکه استفاده از فن‌آوری‌های نوین در مس سونگون ضرورت دارد، گفت: مس سونگون فرصت توسعه برای منطقه است و باید برکات و منافع اقتصادی، توسعه‌ای و اشتغال‌زایی این نعمت خدادادی باعث رونق اقتصادی استان شود.

منبع: مس پرس
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۶
کد مطلب: 46871