گروه معادن
 
طی سال گذشته صورت گرفت :
تخلیه ۹۲ هزار واگن مواد فله معدنی در منطقه ویژه خلیج فارس
گروه معادن - مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس از ارتقا زیرساخت های حمل و نقل ریلی این منطقه عظیم اقتصادی خبر داد و گفت: سال گذشته بیش از 92هزار واگن در این منطقه تخلیه شد.
 
به گزارش ماین نیوز، «حسن خلج طهرانی» در تشریح این خبر بیان داشت: با تعامل سازنده‌ی شکل گرفته بین اداره کل راه آهن هرمزگان.شرکتهای مستقر در منطقه ویژه‌ی خلیج فارس، شاهد کاهش هزینه‌های حمل و نقل و به تبع آن اقتصادی تر شدن محصولات تولیدی بوده ایم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس درباره عملکرد این بخش اظهار داشت: سال ۱۳۹۶ ، تعداد ۷۷ هزار ۸۰۷ واگن در منطقه تخلیه شد که این آمار در سال گذشته به ۹۲ هزار و ۳۳۸ واگن ارتقا پیدا کرد.

وی با اشاره به ثبت متوسط تخلیه ۳۲۰ واگن در روز در منطقه ویژه خلیج فارس، تصریح کرد: وزن هر واگن قریب به ۵۵ تن است که عملیات تخلیه‌ی این واگن‌ها توسط همکاران مستقر در منطقه و همچنین کارکنان راه آهن صورت می‌پذیرد.

تخلیه و بارگیری 5.2 میلیون تن محصول صادراتی

خلج طهرانی در بخش دیگری از سخنانش درباره میزان تخلیه و بارگیری محصولات صادراتی از تنها اسکله مکانیزه کشور نیز گفت: در سال گذشته شاهد تخلیه و بارگیری 5.2 میلیون تن محصول بودیم که 3.2 میلیون تن شامل محصولات معدنی و 1.9 میلیون تن هم شامل محصولات فراورده های نفتی بود.

وی تاکید کرد: توسعه حمل و نقل ریلی نقش بسزایی در رونق اقتصادی منطقه دارد و طی دو سال گذشته شاهد افزایش تعداد واگن‌ها بوده ایم.

وی با بیان اینکه حرکت در مسیر منویات مقام معظم رهبری، کلید حل مشکلات اقتصادی کشور است، گفت: کارکنان منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، تلاش شبانه‌روزی را سرلوحه‌ی کار خود قرار داده‌ تا به سهم خود در راستای ایجاد رونق اقتصادی با تمام توان به نقش آفرینی بپردازند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۱
کد مطلب: 46857
 
مرجع : ایمیدرو