گروه صنایع معدنی فولاد
 
مشکل قیمت گذاری مجتمع فولاد ارومیه حل می شود
گروه صنایع معدنی >فولاد - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: مجتمع فولاد ارومیه در بخش قیمت گذاری برای واگذاری با مشکل روبرو است که این مسئله تا ۲ ماه آینده حل می شود.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا حسینی روز چهارشنبه در جلسه ستاد استانی پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی آذربایجان غربی افزود: نبود قیمت گذاری مناسب بانک، سرمایه گذار و فروشنده را در امر واگذاری مجتمع فولاد ارومیه با مشکل مواجه کرده است.

وی ادامه داد: باید ظرف مدت ۱۵ روز تیم کارشناسی مراحل قیمت گذاری را انجام دهند و طی ۲ ماه آینده عملیات تسویه تسهیلات بانکی این واحد و واگذاری آن انجام شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۲ سرمایه گذار از کشورهای ترکیه و عراق برای راه اندازی این واحد اعلام آمادگی کرده اند ولی به دلیل نبود قیمت گذاری مناسب این امر به تعویق افتاده است.

وی تاکید کرد: هدف ما نگه داشتن سرمایه در داخل استان بوده و شرط واگذاری واحد تولیدی مجتمع فولاد به سرمایه گذار نیز همین مسئله است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی نیز در ادامه با اشاره به مشکل یکی دیگر از واحدهای تولیدی گفت: واحد تولیدی زاب سان در امر تمدید قرارداد و واگذاری زمین با بانک دچار مشکل شده و حل این امر همراهی بیشتر مسوولان امر را می طلبد.

حسینی تاکید کرد: برای راه اندازی واحد تولیدی در مرحله نخست تمدید قرارداد مشارکت تولید سرمایه گذار به مدت یکسال بررسی می شود و در نهایت عملیات واگذاری زمین نیز در حال بررسی است.

علی اکبر گروسی، رییس کل دادگستری آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: هدف ما جلوگیری از ضرر بیشتر صاحبان واحدهای تولیدی دارای مشکل است و این امر نیازمند همراهی بیشتر است.

در ادامه این جلسه مشکلات چند واحد تولید و سرمایه گذاری در آنها بررسی و تدابیر لازم برای رفع آنها اندیشیده شد.

اجرای طرح های حوزه اقتصاد مقاومتی از اواخر سال ۱۳۹۳ در کشور آغاز شد و تاکنون هزاران میلیارد ریال تسهیلات در این حوزه به کارآفرینان و صاحبان صنایع مختلف پرداخت شده است؛ احیای واحدهای راکد و نیمه فعال و اتمام طرح های نیمه تمام از جمله مهمترین بخش هایی است که در این راستا انجام شده است.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۲۴
کد مطلب: 46842
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا